Zavrieť

Porady

Ako zaúčtujem poistenie za vozidlo, za ktoré neplatím daň z motorových vozidiel.

Som živnostník a staré vozidlo, ktoré mam stale v majetku firmy som prestala používať a teda som ho odhlásila na daňovom úrade z platenia dane z motorvych vozidiel. Teraz mam platit na dalsi rok zakonne a havarijne poistenie. Kedze vozidlo je stale v majetku ale neplatim dan z mot vozidla.....je poistenie vydavok ovplyvnujuci zaklad dane, alebo neovplyvnujuci ?
Dakujem pekne za ochotu odpovedat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ZoDzP §2
    i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, pričom pri využívaní majetku, ktorý môže mať charakter osobnej potreby a s ním súvisiacich výdavkov (nákladov), je daňový výdavok uznaný len v pomernej časti podľa § 19 ods. 2 písm. t), v akej sa používa na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov, ak tento zákon neustanovuje inak,
    amundsen Dakujem pekne za odpoved.

    Ako zaúčtujem poistenie za vozidlo, za ktoré neplatím daň z motorových vozidiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.