Zavrieť

Porady

50% účasť na majetku - kontrola zo soc. poisťovne

Mám teraz kontrolu, konateľa - jediného spoločníka zároveň, som prihlásila bez 50% účasti na majetku. Moja chyba. Pri kontrole mi to vytkli s tým, že bude pokuta vo výške 0,03% za omeškanie. Pýtala som sa z akej sumy 0,03%, nepovedali mi na to nič. Máte niekto podobné skúsenosti? V zákone som nenašla nič konkrétne ohľadom pokút.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    0,03% asi ťažko. Pokuta za oneskorené oznámenie, v tomto prípade, zmeny je vo výške niekoľkých desatín eura na každý deň omeškania. Pokuty upravuje § 239 o soc. poistení zákona a sadzobník pokút je na stránke SP.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela Pepa, ďakujem, v zákone- konkrétne v § 239 - ten som si čítala už pred zadaním otázky - tam mi to jasné nebolo. Za radu, čo sa týka zverejneného sadzobníka pokút ďakujem. Baba sama nevie, za čo chce dať pokutu, asi chcela povedať 0,30 EUR namiesto %. I tak mi to vychádza, že je to celkom "slušná" pokuta. Hnus. Ešte raz ďakujem.
    Benko Pls, koľko je tá pokuta vlastne?
    Janiela 0,30 EUR na deň , vychádza dosť mastne, neviem, ako to budú brať, či odo dňa, kedy bol ZC prihlásený (ale zle) alebo odo dňa vykonania kontroly
    avalik Benko na stranke SP si najdi sadzobnik pokut
    Tweety Určite od dátumu (ne)prihlásenia.
    Janiela tiež si myslím - pokuta bude určite vyššia
    dám potom vedieť
    Pepa Prechodné ustanovenia upravili termín nahlásenia zmeny do 31.1.2014. Pokuta bude od 1.2.2014 do dňa kedy bola zmena nahlásená.
    Janiela ZC bol nahlásený 26,2,2014, vtedy aj skutočne vznikol pracovný pomer.
    Benko Avalik, keby som to našiel na stránke SP, tak sa nepýtam.
    Tweety daj si ho do vyhľadaváča a nájdeš, cez tablet neviem dať link
    Pepa http://www.socpoist.sk/poistne-a-pokuty/55439s
    Janiela Dávam vedieť - pokuta 153,30 EUR + spoločnosť má prijať opatrenia na odstránenie zistených nedostatkov a príčin ich vzniku a predložiť ich soc poisťovni
      zbaliť

    50% účasť na majetku - kontrola zo soc. poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.