Zavrieť

Porady

kontrola zo soc.poisťovne

čaute, chcem sa opýtať nahlásila sa mi kontrola zo SP s tým že uviedli že chcú skontorlovať poistenie v nezamestnanosti a do garančného fondu za obdobie od 1.1.1993 do 31.12.2003 .Poradťe prosím majú zo zákona právo kontrolovať túto agendu 15 rokov starú?? Samozrejme že ju nemám lebo sme skartovali záznamy do r.1998 a od r.93 do 97 sa to robilo ručne takže to nemám ani v počítači................ Ďakujeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mkatka je offline (nepripojený) mkatka

    mkatka
    mne kontrolovali obdobie od r. 1997 /vznik firmy/ až do teraz.
    Mzdové listy a rekapitulácie miezd za kontrolované obdobie si pravdepodobne neskartovala. To by im malo stačiť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tabitha Pozri príspevok
    čaute, chcem sa opýtať nahlásila sa mi kontrola zo SP s tým že uviedli že chcú skontorlovať poistenie v nezamestnanosti a do garančného fondu za obdobie od 1.1.1993 do 31.12.2003 .Poradťe prosím majú zo zákona právo kontrolovať túto agendu 15 rokov starú?? Samozrejme že ju nemám lebo sme skartovali záznamy do r.1998 a od r.93 do 97 sa to robilo ručne takže to nemám ani v počítači................ Ďakujeeeem
    Lehoty, práva kontroly, povinnosti kontrolovaného a ostatné si treba pohľadať v Zákone o sociálnom poistení .

    Tabitha je offline (nepripojený) Tabitha

    Tabitha
    a kedy ti robili tú kontrolu od r.97 ak minulí rok tak stále to vychádza že tých 11 rokov ale nie ako mne 15 a teraz som tu našla že dokonca boli na kontorlu v r,97 kontrolovali rok1993-1996 a druhý krát boli v r.99 a kontorlovali 97-1999 tak nerozumiem nemožem sa odvolať že duplicitne nás kontrolujú????veď z tých kontrol mám protokoly!

    kontrola zo soc.poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.