Zavrieť

Porady

zdruzenie FO

Potrebovala by som poradiť ohľadne združenia FO, podavani danovych priznani a vsetko ohladne nakladov a vynosov. Konkretne sa jedna o FO, ktora ma zivnost, vsetky naklady a vynosy aj najomne hradi. Druha osoba nie je SZCO, ale ma v prenajme priestory, kde 1. SZCO podnika.
1. Konkretna otazka: Mozu si zalozit zdruzenie SZCO a osoba s pozastavenou zivnostou?
2. Kde je potrebne ohlasit zdruzenie ak by to bolo v tomto pripade mozne?
3. Jednoduche uctovnictvo si vedu osobitne alebo spolocne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nadica
    Potrebovala by som poradiť ohľadne združenia FO, podavani danovych priznani a vsetko ohladne nakladov a vynosov. Konkretne sa jedna o FO, ktora ma zivnost, vsetky naklady a vynosy aj najomne hradi. Druha osoba nie je SZCO, ale ma v prenajme priestory, kde 1. SZCO podnika.
    1. Konkretna otazka: Mozu si zalozit zdruzenie SZCO a osoba s pozastavenou zivnostou?
    2. Kde je potrebne ohlasit zdruzenie ak by to bolo v tomto pripade mozne?
    3. Jednoduche uctovnictvo si vedu osobitne alebo spolocne?
    Add 1. Nie, osoba, ktorá má pozastavenú živnosť nemôže vykonávať žiadnú zárobkovú činnosť ako SZČO.

    Add 2. Daňový úrad, s tým, že treba určiť osobu, ktorá bude viesť JÚ, podávať DPH (ak je platiteľom). Ak je platiteľom jeden z členov združenia, tak aj ten druhý sa musí registrovať.

    Add 3. JÚ bude viesť za združenie osoba, ktorá bola na to určená a nahlásená na DÚ. Ak majú aktivity aj okrem združenia, tak si budú viesť ešte aj svoje účto samostatne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.