Zavrieť

Porady

Zdruzenie a vsetko okolo toho ???

Dobry den,

v r.2001 sme si dve fyzicke osoby zalozili zdruzenie za ucelom podnikania v danej oblasti. V r. 2003 sme sa nezhodli a druhy clen mi oznamil ze konci ale na papieri to nemam a 7dni nato si zrusil zivnost. Moja otazka znie:

Existuje este toto zdruzenie, ak on uz nie je podnikatel ???

Ako sa vysporiadat v tomto zdruzeni, ak mame zavezky v urcitej hodnote avsak vsetci veritelia sa obratili na mna ako na clena, kedze som bol urceny spravou a vedenim uctovnictva v tomto zdruzeni???

Ako to je s financnymi vkladny vnesenymi do zdruzenia ???

Zatial Dakujem
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
hlavne záleží na tom ako je spísaná zmluva o združení. Môžeš napísať ako máte ošetrené body v tejto zmluve? napr.:
- vnesené vklady do združenia
- združenie bolo založené na dobu určitú alebo neurčitú?
- ukončenie združenia
- vysporiadanie členov pri zrušení združenia
- delenie zisku

Popíš to tu, pretože bez toho sa nedá radiť. Účtuješ v JÚ?
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Treba nájsť dobrého právnika, riešil som podobný problém aj s platiteľmi DPH a sú to neskutočné problémy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=zdruzenie]Dobry den,

v r.2001 sme si dve fyzicke osoby zalozili zdruzenie za ucelom podnikania v danej oblasti. V r. 2003 sme sa nezhodli a druhy clen mi oznamil ze konci ale na papieri to nemam a 7dni nato si zrusil zivnost. Moja otazka znie:

Existuje este toto zdruzenie, ak on uz nie je podnikatel ???

Pokiaľ to nemáte písomne , že vystúpil zo združenia a neohlásili ste jeho výstup aj na daňový úrad , tak združenie de facto ešte existuje .

Ako sa vysporiadat v tomto zdruzeni, ak mame zavezky v urcitej hodnote avsak vsetci veritelia sa obratili na mna ako na clena, kedze som bol urceny spravou a vedenim uctovnictva v tomto zdruzeni???

Za záväzky zodpovedá aj vystupujúci člen združenia. Ale na druhej strane aj pohľadávky mu patria .

Ako to je s financnymi vkladny vnesenymi do združenia ???

Vklady do združenia vystupujúceho člena patria jemu .


Ale, ako píšeš , že 7 dní na oznámenie , že končí , pokiaľ skutočne zrušil živnosť , tak pred súdom za vymáhanie pohľadávok zo strany odberateľov budeš zodpovedať Ty a doby doby jeho účasti v združení aj odstupujúci člen . Nesplnili ste si oznamovaciu povinnosť voči DÚ a neukončili ste združenie zákonným spôsobom , takže tu môže hroziť aj nejaká pokuta .
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

"Treba nájsť dobrého právnika, riešil som podobný problém aj s platiteľmi dph a sú to neskutočné problémy."

-- som vzdy vdacny za kazdu radu ale toto ??? Moj pravnik je zdatny v prave ale v tomto je tiez absolutne mimo a to sme uz boli aj u poradcu avsak sto poradcov sto nazorov takze preto som sa obratil tu na tejto stranke a preto vasa odpoved je pre mna absolutne nepoxopena?? Naco su potom tieto stranky ak mi niekto na moju otoazku odpovie : Najdi te si pravnik ???

Ved potom to tu nesplna ucel, nemyslite ???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zdruzenie
"Treba nájsť dobrého právnika, riešil som podobný problém aj s platiteľmi dph a sú to neskutočné problémy."

-- som vzdy vdacny za kazdu radu ale toto ??? Moj pravnik je zdatny v prave ale v tomto je tiez absolutne mimo a to sme uz boli aj u poradcu avsak sto poradcov sto nazorov takze preto som sa obratil tu na tejto stranke a preto vasa odpoved je pre mna absolutne nepoxopena?? Naco su potom tieto stranky ak mi niekto na moju otoazku odpovie : Najdi te si pravnik ???

Ved potom to tu nesplna ucel, nemyslite ???

Vždy sa snažíme pomocť , ale trošku stlm emócie , pretože na Tvoju otázku Ti budem odpovedať proti otázkou , čo si robil vtedy , keď sa tieto problémy začali , keď vystúpil ? Čakal si , že to niekto za Teba vyrieši ? Problémy treba riešiť za horúca . A čo sa týka rozpadu združenia , ver tomu , že či právnik , alebo sudca , sú z toho ... no proste "konečná ".
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
zdruzenie
"Treba nájsť dobrého právnika, riešil som podobný problém aj s platiteľmi dph a sú to neskutočné problémy."

-- som vzdy vdacny za kazdu radu ale toto ??? Moj pravnik je zdatny v prave ale v tomto je tiez absolutne mimo a to sme uz boli aj u poradcu avsak sto poradcov sto nazorov takze preto som sa obratil tu na tejto stranke a preto vasa odpoved je pre mna absolutne nepoxopena?? Naco su potom tieto stranky ak mi niekto na moju otoazku odpovie : Najdi te si pravnik ???

Ved potom to tu nesplna ucel, nemyslite ???
My ti môžme poradiť, ale treba tu "vycapiť" zmluvu o združení, pretože ak budeme bez zmluvy radiť odpovede k danej téme nebudú pravdivé, skôr budú mylné.
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

add1 - mi je jasne
add2 - ale ja sa pytam ako? To ze zodpoveda za zavezky viem ale ako ich od neho vymahat, mam to najprv zaplatiti a potom to sudnou cestou vymahat alebo to mozem este pred tym ako to ja zapltim ...

add3 - berme priklad ja som v niesol do zdruzenia 400t a on 300t, vsetke peniaze sa spotrebovali na nakup, reziu atd., na konci je v pokladni 0 a na ucte 0 , ako tieto hodnoty vnesene do zdruzenia vysporiadat pri rozpusteni zdruzenia alebo teda ked on odisiel /tym padom zdruzenie zanika pretoze nemoze existovat o jednom clenovy/ ???
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

ok zmluvu tu muzem dat avsak neviem ci ju mam v elektronickej podobe takze budem potrebovat chvilu na prepisanie :-)
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

zdruzenie
"Treba nájsť dobrého právnika, riešil som podobný problém aj s platiteľmi dph a sú to neskutočné problémy."

-- som vzdy vdacny za kazdu radu ale toto ??? Moj pravnik je zdatny v prave ale v tomto je tiez absolutne mimo a to sme uz boli aj u poradcu avsak sto poradcov sto nazorov takze preto som sa obratil tu na tejto stranke a preto vasa odpoved je pre mna absolutne nepoxopena?? Naco su potom tieto stranky ak mi niekto na moju otoazku odpovie : Najdi te si pravnik ???

Ved potom to tu nesplna ucel, nemyslite ???
Vždy terba preskúmať zmluvu o združení-každá zmluva je individuálna, terba preskúmať účtovníctvo(záväzky, pohľadávky, dlhodobý majetok -každé individuálne, preto je potrebné všetky informácie poskytnúť podľa uvedených dokladov a veľmi obmedzene sa dajú aplikovať všeobecne.
Sám by som si netrúfol riešiť túto problematiku na základe odporúčaní PORADY.Ak sa tým zaoberá právnik tak aj zodpovedá za svoje právne kroky.
Pre informáciu celý proces trval 1/2 roka bez súdov stál náklady na právnikov 15 000,-Sk.
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

sorry ziadne emocie somnou nelomcuju nie som 15rocny fagan, avsak tlacima cas a nejde o to ci som to mal robit v tedy abo teraz ide o to ako vyhrat sudny spor ktory sa od vtedy vlecie avsak iste pochopite ze nemozem tu vsetko dopotrobna rozoberat a to o tych pravnikoch a sudcoch mi nemusite ani pripominat mam na to svoj nazor a nexcel by som urazat nasich zakonodarcov !!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zdruzenie
add1 - mi je jasne
add2 - ale ja sa pytam ako? To ze zodpoveda za zavezky viem ale ako ich od neho vymahat, mam to najprv zaplatiti a potom to sudnou cestou vymahat alebo to mozem este pred tym ako to ja zapltim ...

Najskôr by som doporučovala ich zaplatiť a potom si uplatni právo na úhradu od vystupjúceho člena .

add3 - berme priklad ja som v niesol do zdruzenia 400t a on 300t, vsetke peniaze sa spotrebovali na nakup, reziu atd., na konci je v pokladni 0 a na ucte 0 , ako tieto hodnoty vnesene do zdruzenia vysporiadat pri rozpusteni zdruzenia alebo teda ked on odisiel /tym padom zdruzenie zanika pretoze nemoze existovat o jednom clenovy/ ???
Ak si viedol účto Ty tak združenie padlo, ale existuješ Ty , Tvoje IČO, DIČ a podobne . Neviem aký majetok združenie vlastnilo , mali ste všetko predať a vysporiadať to finančne,poplatiť záväzky a podobne .
Ak by to skončilo aj na súde , tak môj názor je , že vystupujúci člen združenia bude zodpovedať za záväzky do dňa zrušenia živnosti . To je preukázateľné , kedy skončil , ale druhá vec je tá , že to malo byť ohlásené na DÚ - myslím ukončenie združenia . Ale toto súd zaujímať nebude , to je záležitosť DÚ, ktorý Vás môže sankcionovať .
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

vsetko to je mi jasne ale pochopte proste uz sme v uzkych a kazda rada dobra, pretoze sudny spor trva uz 3rok, a ako som sa dozvedel ak teda skoncilo zdruzenie v r.2003 mam na vysporiadanie len 3r. akl teda nezacneme okamzite nieco robit mozem prist o peniaze aj ked sud vyhram ......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Z môjho pohľadu je zbytočné , aby sme lúskali zmluvu. Otázka bola jednoznačná , či odstupujúci člen združenia nesie zodpovednosť za vzniklé záväzky v združení - počas jeho trvania .

Myslím , že neistuje zmluva o združení , v ktorej by táto zodpovednosť nebola zakotvená , pretože je to bežný spôsob uzatvárania takejto zmluvy . Ak by aj nebola , tak súd bude postupovať podľa zákona aj tak .
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

zdruzenie
vsetko to je mi jasne ale pochopte proste uz sme v uzkych a kazda rada dobra, pretoze sudny spor trva uz 3rok, a ako som sa dozvedel ak teda skoncilo zdruzenie v r.2003 mam na vysporiadanie len 3r. akl teda nezacneme okamzite nieco robit mozem prist o peniaze aj ked sud vyhram ......
nechcem provokovať ale poznám rozsudok súdu v prípade vystúpenia jedného člena združenia keď boli len dvaja v združení a to:"zrduženie nezaniklo nakoľko člen nevystúpil len jeho vklad bol vo výške 0,-Sk" toto skutočný záver súdu. Preto to moje rýchle odporúčenie ohľade právnika, nakoľko v tomto prípade môže byť aj iný rozsudok.
Dôležité z tohto všetkého je že záväzky zodpovedáte spoločne a každý veriteľ môže požadovať svoje plnenie od hocikoho z členov zudruženia a ten si to môže vymáhať od druhého člena združenia.
Základná otázka je či združenie zaniklo alebo nie a čo treba urobiť aby to bolo pre mňa výhodné.
Po právoplatnom rouzsudku môže nastúpiť DÚ a to potom budú múdri.
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

ZMLUVA O ZDRUŽENÍ.


Uzavretá v zmysle par. 829 a následne Občianskeho zákonníka.

I. Účastníci združenia

1. xxx
2. zzz


II. Účel združenia.

1.Účastníci uvedený v čl. 1. tejto zmluvy sa dohodli na spojení svojej
činnosti s cieľom dosiahnuť efektívnejší hospodarsky účel
vymedzený touto zmluvou, pričom spoločnú činnosť budú vykonávať
na spoločný účet v peňažnom ústave SLSP
2.Účelom združenia je vykonávanie servisných opráv a predaja výpočtovej techniky, poskytovanie služieb, poriadanie školení a kurzov v oblasti využitia výpočtovej techniky, sprostredkovanie obchodu, výroby a služieb, a reklamná činnosť. Odborný dozor bude vykonávať účastník združenia xxx v súlade zo živnostenským listom a odbornou kvalifikáciou. Účastníci sa dohodli, že názov združenia bude „xyz“ a budú používať IČO účastníka združenia xxx.
Združenie bude viesť jednoduché účtovníctvo. Účtovné doklady budú uložené u xxx.
III. Sídlo združenia


Sídlom združenia je

IV. Majetkové hodnoty vnesené do združenia


  • xxx. – 10.000,- Sk
  • xxx. – 120.000,- Sk
  • Spoločný úver – 100.000,- Sk

V. Spôsob výkonu spoločnej činnosti


  • Účastníci zmluvy budú servisné práce a predajnú činnosť vykonávať po dohode so zákazníkom na vopred určenom mieste.
  • Každý účastník môže po dohode z ostatnými účastníkmi zmluvy zveriť vykonanie čiastkových prác odborne spôsobilým osobám.
  • Výkon činnosti sa bude vykonávať na mieste, kde sa bude dielo realizovať.
  • Na výkon spoločnej činnosti budú účastníci používať osobný automobil abc
každý podľa potreby na základe vzájomnej dohody.

VI. Spôsob hospodárenia

  • Správou majetkových hodnôt združenia sa poveruje xxx.
Peňažné prostriedky združenia sa budú sústreďovať na jedinom účte v peňažnom
ústave SLSP
  • Prostredníctvom tohto účtu sa budú uskutočňovať aj platby súvisiace s činnosťou združenia, okrem platieb realizovaných cez pokladňu v hotovosti.
  • Všetky výdavky spojené s činnosťou združenia sa uhrádzajú z prostriedkov združenia.
  • Každému účastníkovi sa v banke zriaďuje dispozičné-podpisové právo nakladať s peňažnými prostriedkami na účte združenia po vzájomnej dohode účastníkov.
  • Na zrušenie účtu sa vyžaduje súhlas všetkých účastníkov združenia.
  • Pravidelné vyúčtovanie príjmov, nákladov, strát a ziskov zo spoločnej činnosti sa uskutoční mesačne, vždy do 15.dňa nasledujúceho mesiaca, pričom do 15.januára sa uskutoční uzávierka za celý uplynulý rok.
  • Zisk sa delí podľa dohodnutého podielu účastníkov, ako je uvedené pod bodom VII.zmluvy, s konečným vyúčtovaním podľa výsledkov ročnej uzávierky, okrem, ak sa účastníci dohodnú, že zisk alebo jeho časť sa použije inak.
  • Ak účastníci budú brať vopred dohodnuté zálohy na mzdy, tieto sa pri konečnom účtovaní započítavajú do zisku a musia byť z celkového zisku odpočítané a účastníkovi patrí iba rozdiel.
  • Združenie bude štvrťročným platcom DPH a priznanie podá xxx.
  • zzz je povinný podať tiež daňové priznanie DPH, aj v prípade, že DPH bude 0Sk.

VII. Spoluvlastnícke podiely účastníkov

  • Podiely účastníkov združenia boli dohodnuté nasledovne :
xxx. 50%
zzz 50%
  • Každý účastník sa stáva spoluvlastníkom všetkého hnuteľného i nehnuteľného majetku získaného spoločnou činnosťou, prípadne v budúcnosti poskytnutých vecí určených podľa druhu v pomere k dohodnutým podielom.
  • V tom istom podieľa sa každý z účastníkov podieľa aj na nákladoch, prípadne aj na stratách zo spoločnej činnosti združenia.
  • V prípade zániku členstva účastníkov alebo v prípade pristúpenia ďalšieho účastníka do združenia sa výška spoluvlastníckych podielov upraví dodatkom k zmluve.
  • Pri pracovnej nečinnosti účastníka, trvajúcej dlhšie ako 30 dní v kalendárnom roku, sa uvedený podiel zo zisku , ale tiež nákladoch, prípadne stratách , kráti v pomere dohodnutom v priloženom dodatku.
  • Každý z účastníkov si hradí príslušnú daň z príjmu/zisku/, pričom pre výpočet dane sa uplatní vyššie uvedené delenie nákladov vynaložených v súvislosti s činnosťou združenia.

VIII. Vzájomné vzťahy účastníkov


  • Bežné veci týkajúce sa spoločnej činnosti môže vybavovať každý z účastníkov. O vykonaných opatreniach je však povinný bez zbytočného odkladu informovať ostatných účastníkov.
  • O ostatných veciach /nie bežných/ účastníci rozhodujú jednomyseľne, resp. po vzájomnej dohode. Medzi ne patrí najmä :
- nakladanie s finančnými prostriedkami združenia nad sumu 10000 Sk
- prijímanie a prepúšťanie zamestnancov, uzatváranie dohôd vykonaní práce, resp. o pracovnej činnosti, ako aj určenie výšky mzdy alebo pracovnej odmeny
- prijatie alebo poskytnutie úveru
- uzavretie zmluvy o kúpe alebo predaji HIM, DHIM, nehnuteľností
- uzavretie zmluvy o nájme alebo podnájme nebytových priestorov
- pribratie ďalšieho účastníka združenia, úpravy /dodatku/ zmluvy
- vylúčenie účastníka zo združenia pri porušení zmluvných povinností
- rozpustenie združenia
- uzatváranie zmlúv

IX. Vzájomné práva a povinnosti účastníkov


    • Každý účastník ma právo spolurozhodovať o obstarávaní spoločných vecí nie bežnej povahy a právo byť informovaný o všetkých, aj bežných, spoločných veciach združenia.
    • Požadovať od účastníka povereného správou majetkových hodnôt a tiež od ostatných účastníkov informácie alebo vysvetlenia ohľadne hociktorej veci respektíve záležitosti súvisiacej zo spoločnou činnosťou zduženia.
    • Kontrolovať a presvedčiť sa o hospodárskom stave združenia.
    • Vystúpiť zo združenia na základe písomnej výpovede adresovanej ostatným účastníkom po uplynutí 3 mesačnej výpovednej lehoty, ktorá začne plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede všetkým účastníkom. Na základe písomnej dohody ma účastník právo zo združenia vystúpiť dňom uvedených v dohode.
    • každý účastník má povinnosť najmä vyvíjať podľa svojich schopností a možností činnosť na dosiahnutie dojednaného účelu /v bode 1./ stanoveným spôsobom /v bode 5./.
    • Zdržať sa akejkoľvek činnosti, ktorá by mohla znemožniť alebo sťažiť dosiahnutie stanoveného účelu. Účastník mimo tohto združenia nesmie vykonávať činnosť, ktorá je predmetom výkonu spoločnej činnosti združenia, okrem činností, ktoré rozvíjal pred vznikom združenia.
    • Uzavrieť zmluvu o poistení zodpovednosti za škodu v súvislosti s výkonom tejto činnosti, a to pred začatím výkonu dohodnutej činnosti.

X. Práva a povinnosti voči tretím osobám.

    • Za záväzky /dlhy/ zo spoločnej činnosti združenia voči tretím osobám účastníci zodpovedajú spoločne a nerozdielne v pomere k svojim podielom. Bývalý účastník združenia takto zodpovedá do dňa zániku jeho členstva.
    • Pohľadávky zo spoločnej činnosti voči tretím osobám patri účastníkom spoločne a nerozdielne pomer k svojím podielom.

XI. Majetkové vysporiadanie pri zániku členstva resp. združenia.

    • po zániku členstva vystúpením alebo vylúčením sa do 15 dńa nasledujúceho mesiaca bývalému účastníkovi vrátia ním vnesené veci a v peniazoch sa mu vyplatí jeho podiel majetkovej hodnoty združenia, ktorý existoval ku dňu zániku členstva.
    • V prípade zániku členstva v dôsledku úmrtia účastníka sa ním vnesené veci a jeho podiel majetkovej hodnoty združenia, existujúcej ku dňu jeho smrti zahrnú do aktív majetku po poručiteľovi v rámci dedičského konania, resp. so súhlasom súdu sa vydajú dedičovi ešte pred skončením dedičského konania.
    • Po skončení činnosti združenia na základe jeho rozpustenia, po dohode účastníkov vo vyhotovenej v písomnej dohode sa do jedného mesiaca uskutoční majetkové vysporiadanie tak, že každému účastníkovi sa vrátia ním vnesené veci do združenia a v peniazoch sa mu vyplatí jeho podiel finančnej sumy nachádzajúcej sa na spoločnom účte a v pokladni združenia a to po vyrovnaní záväzkov /dlhov/ združenia, existujúcich ku dňu jeho rozpustenia.
    • Hnuteľné a nehnuteľné veci nadobudnuté v rámci činnosti združenia zostávajú v podielovom spoluvlastníctve účastníkov, pokiaľ sa o tomto majetku nevysporiadajú inak.
    • Zostávajúce pohľadávky voči tretím osobám patri účastníkom združenia spoločne a nerozdielne /v zmysle par.512-515 obč.zák./, pokiaľ sa účastníci nedohodli inak.

XII. Záverečné ustanovenie.

1. Na ostatné, v zmluve neupravené právne vzťahy, sa použijú príslušné ustanovenia občianskeho zákonníka.
2. Zmluva je vyhotovená v 4 vyhotoveniach, každý účastník obdrží jedno vyhotovenie. Jedno vyhotovenie obdrží daňový úrad pre potreby pridelenia DIČ pre platcu DPH.
3. Účastníci svojím podpisom potvrdzujú, že zmluve rozumejú, dobrovoľne a bez nátlaku slobodnej viere ju podpisujú.
4. V prílohe sú pripojené podnikateľské oprávnenia /odpisy/ účastníkov.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
V prípade ukončenia účast.združenia sa vnesené veci do združenia vrátia každému z účastníkov.Čo sa týka závazkov a pohľadávok sa rozdelia v polovič.pomere. Týmto sa nezbavujú zodpovednosti za závazky z činnosti združenia a sú dalej viazaní spoločne a nerozdielne, pričom zmeny je vždy potrebné dohodnúť s jednotlivými veriteľmi. Čo sa týka majetku, ktorý bol získaný pri výkone spoloč.činnosti v zdužení, môže ísť o peniaze, prípade iný hnuteľný alebo nehnuteľ.majetok bol obstaraný za príjmy získané pri výkone spol.činnosti. Vždy ide o majetok v podielovom spoluvlastníctve účastníkov, pričom tento majetok sa nevracia v jeho podobe, ale príslušný podiel sa pri vystúpení vypláca v peniazoch. Tak isto i pri splácaní úveru obidvaja berú zodpovednosť , a budú ho splácať v rovnakom pomere.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
V prípade ukončenia účast.združenia sa vnesené veci do združenia vrátia každému z účastníkov.Čo sa týka závazkov a pohľadávok sa rozdelia v polovič.pomere. Týmto sa nezbavujú zodpovednosti za závazky z činnosti združenia a sú dalej viazaní spoločne a nerozdielne, pričom zmeny je vždy potrebné dohodnúť s jednotlivými veriteľmi. Čo sa týka majetku, ktorý bol získaný pri výkone spoloč.činnosti v zdužení, môže ísť o peniaze, prípade iný hnuteľný alebo nehnuteľ.majetok bol obstaraný za príjmy získané pri výkone spol.činnosti. Vždy ide o majetok v podielovom spoluvlastníctve účastníkov, pričom tento majetok sa nevracia v jeho podobe, ale príslušný podiel sa pri vystúpení vypláca v peniazoch. Tak isto i pri splácaní úveru obidvaja berú zodpovednosť , a budú ho splácať v rovnakom pomere.
renča súhlasím , ale ten vystupujúci člen podľa mňa zodpovedá len do jeho vystúpenia a zrušenia ŽL, veď predsa zostávajúci člen mohol ďalej podnikať s majetkom združenia ,mohol ďaľej vytvárať záväzky pohľadávky a podobne .

Tá zmluva nie je ničím zvláštna .

Ešte by ma zaujímalo , z čoho vlastne vzniklo súdne pojednávanie z dôvodu neplatenia záväzkov ?
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

uff uff takto sa nikam, nedostaneme, hhhmm skusim dat este raz otazku ktora ma zujima a "poprosim" o konkretnu odpoved>

Ako to mam vymahat? To ze zodpoveda za zavezky viem ale ako ich od neho vymahat, mam to najprv zaplatiti a potom to sudnou cestou vymahat alebo to mozem este pred tym ako to ja zapltim ...?

Zoberme priklad ja som v niesol do zdruzenia 400t a on 300t, vsetke peniaze sa spotrebovali na nakup, reziu atd., na konci je v pokladni 0 a na ucte 0 , ako tieto hodnoty vnesene do zdruzenia vysporiadat pri rozpusteni zdruzenia alebo teda ked on odisiel /tym padom zdruzenie zanika pretoze nemoze existovat o jednom clenovy, zaniklo v tedy ked skoncil zo zivnostou/ ???

add - z coho sudne pojednavanie vzniklo je bezpredmetne a keby som este to mal vysvetlit tak by ste z toho mali taki predvolebny gulas ze by sme tu boli este buduci rok.... :-)
0 0
zdruzenie zdruzenie

zdruzenie je offline (nepripojený) zdruzenie

este pridam ze majetok sa rozpredal a zaplatilo sa dlhy, cize v zdruzeni su este pohladavky ziadny majetok ani peniaze ...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
zdruzenie
uff uff takto sa nikam, nedostaneme, hhhmm skusim dat este raz otazku ktora ma zujima a "poprosim" o konkretnu odpoved>

Ako to mam vymahat? To ze zodpoveda za zavezky viem ale ako ich od neho vymahat, mam to najprv zaplatiti a potom to sudnou cestou vymahat alebo to mozem este pred tym ako to ja zapltim ...?

Ja by som to neplatila, daj ho na súd a počkaj pokiaľ ti vyplatí časť záväzkov, až potom si vyplaťte spoločné záväzky.

Zoberme priklad ja som v niesol do zdruzenia 400t a on 300t, vsetke peniaze sa spotrebovali na nakup, reziu atd., na konci je v pokladni 0 a na ucte 0 , ako tieto hodnoty vnesene do zdruzenia vysporiadat pri rozpusteni zdruzenia alebo teda ked on odisiel /tym padom zdruzenie zanika pretoze nemoze existovat o jednom clenovy, zaniklo v tedy ked skoncil zo zivnostou/ ???

Združenie zaniklo, už tým, že zrušil svoju živnosť.

add - z coho sudne pojednavanie vzniklo je bezpredmetne a keby som este to mal vysvetlit tak by ste z toho mali taki predvolebny gulas ze by sme tu boli este buduci rok.... :-)

----------
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať