Zavrieť

Porady

Som povinná platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti za 2-12/1996, ak som v tom období podnikala popri zamestnaní a z podnikania som v r.1995 a r. 1996 nemala žiadny príjem?

Podnikám od r.1994. Koncom roku 1994 som musela podnikanie z rodinných dôvodov prerušiť (živnosť som nezrušila) a zamestnať sa. Od 15.6.1995 som pracovala na HPP aj na VPP v dvoch rôznych podnikoch, pričom som doteraz ostala SZČO popri zamestnaní.
V roku 2000 som predala časť firmy, ale kupujúci po mesiaci odstúpil od zmluvy, takže som mala HRUBÝ PRÍJEM, a teda som bola povinná za 1-6/2001 platiť odvody. Tieto som do 7/2007 aj splatila, spolu s úrokmi. V Soc. poisťovni mi poradili, že penále nemusím platiť, pretože spĺňam podmienky na odpustenie v zmysle novely zákona č.461/2008 Z.z.v znp, resp. Generálneho pardonu.
V 7/2007 som poslala žiadosť , uhradila poplatok a poslala všetky požadované dokumenty, ale až v 3/2008 mi po mnohých urgenciách prišiel mail, že moja žiadosť sa bude riešiť až v 3-4/2008, nakoľko metodiku dostali len 28.2.2008.
Odvtedy bolo ticho, až 14.5.2005 som dostala oznámenie o postúpení pohľadávky Slovenskej konsolidačnej. Po odvolaní dňa 27.5.2015 som dostala zo Soc.poisťovne dňa 18.6.2015 odpoveďs odôvodnením: „Nakoľko ste k dnešnému dňu ste neuhradili príspevok na poistenie v nezamestnanosti za obdobie 2-12/1996 v sume 38,06 Eur, ktorý bol odpísaný, ale neuhradený“, nesplnili ste podmienky na odpustenie penálov.
Pritom od 2/2012 som na čiastočnom invalidnom dôchodku a pri jeho vybavovaní som musela doložiť zo Soc. poisťovne aj potvrdenie o tom, že ako SZČO mám všetko zaplatené. Vedy tam žiaden nedoplatok neevidovali, ani nefigurujem medzi neplatičmi na portáli Soc. poisťovne.
Ďakujem za radu a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Poistenie v nezamestnanosti sa platilo NUP, nie SP, SP prebrala agendu od NUP (neviem od ktorého roku) a asi upratuje šuflíky ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lackie ...skôr zháňa peniaze akýmkoľvek spôsobom
    veronikasad kvoli tomu poisteniu v nezamestnanosti, ktoré sa nevymáhalo, nepochodili s odpustením penálov viacerí živnostníci
    lackie do tretice som SP odpísala:
    Odvody do Fondu zamestnanosti v období rokov 1995 a 1996 upravovali zákony, ktorých podrobné znenie je uvedené nižšie:
    - 10/1993 Z. z. o Fonde zamestnanosti Národnej rady slovenskej republiky
    - 123/1990 o sociálnom zabezpečení Federálneho ministerstva práce a sociálnych vecí
    - 286/1992 o daniach z príjmov Federálneho zhromaždenia Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky
    Zákon neurčuje minimálny vymeriavací základ.
    Zatiaľ mi nedali odpoveď......
      zbaliť

    Som povinná platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti za 2-12/1996, ak som v tom období podnikala popri zamestnaní a z podnikania som v r.1995 a r. 1996 nemala žiadny príjem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.