Zavrieť

Porady

stavba ktora je na geometrickom plane ale v sucastnosi nieje

Dobry den,vybavujeme z manzelom uver ( na prerobenie RD) a mali sme tu uz aj odhadcu ktory to ohodnotil a poslal do banky kde nam 3 tyzdne schvalovali uver a nakoniec ho ani neschvalili lebo na geometrickom plane je zakreslena stodola a v sucastnosti ju nemame.svokor ju uz davno zhodil bez akychkolvek povoleni a z banky od nas chcu novy geometricky plan a buracie povolenie alebo LV zo zapisanym novym stavom. Geodeta som si uz zajednala ale s tymto si neviem poradit kam mam iat kde ja zozeniem teraz buracie povolenie. Prosim Vas nema niekto skusenosti?
Usporiadat
Ondrej Kozlovsky Ondrej Kozlovsky

Ondrej Kozlovsky je offline (nepripojený) Ondrej Kozlovsky

autorizovaný geodet / mediátor ...viac
Dobry den,
vo vasom pripade by som postupoval tak, ze geodetom si nechate zamerat existujucu situaciu v terene, t.j. geodet zakresli do geometrickeho planu to ze stavba uz neexistuje.

Nasledne s geometrickym planom sa zastavte na stavebnom urade a poradte sa ako postupovat. Ak uz stavba davno neexistuje tak by Vam mali vydat potvrdenie o jej zburani(neexistencii).

Nasledne geometricky plan nechate zapisat, alebo ho odovzdate znalcovi a ten ho zapracuje do znaleckého posudku a geometricky plan sa zapise az potom pri zaloznej zmluve teda odvzdateho banke. S tym, moze ale nemusi banka suhlasit zvycajne banka pozaduje najskôr kompletny zapis a potom az zaloznu zmluvu, t.j. do katastra poslete geometricky plan, potvrdenie o obce a pockate 60 dni na zapis.

Su tu dve rizika. Ak sa zisti, ze aj existujuca stavba na ktoru chcete uver je inak zakreslena, alebo ste dostavovali v minulosti musite ist do dodatocnej kolaudacie, co uz je vybavovanie na dlhsie. A druhe je to, ze potvrdenie o zburani si bude vyzadovat viac dokumentov ako len vase prehlasenie o neexistenici stavby. Toto sa, ale poradte na stavebom urade.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať