Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať kúpu majetku?

Ahojte všetci, chcela by som sa poradiť ohľadne jednej veci. Firma kúpila kuchynské linky pre podnájomníka v sume 1 kuch. linka 10840,34 bez Dph 2 kuch. linka 12857,14 sk bez dph a montáž 4201,68 a doprava 2689,08 bez Dph. Chcela by som sa opýtať ako by ste to zaúčtovali v PU? Firma, tento majetok odpredá podnájomcovi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Mikolajova
    Ahojte všetci, chcela by som sa poradiť ohľadne jednej veci. Firma kúpila kuchynské linky pre podnájomníka v sume 1 kuch. linka 10840,34 bez Dph 2 kuch. linka 12857,14 sk bez dph a montáž 4201,68 a doprava 2689,08 bez Dph. Chcela by som sa opýtať ako by ste to zaúčtovali v PU? Firma, tento majetok odpredá podnájomcovi.
    Ja osobne by som nákup liniek účtovala ako obstaranie tovaru 131/321
    príjem na sklad: 132/131
    Výdaj zo skladu pri predaji: 504/132
    predaj (faktúra): MD 311
    kuch. linky D 604
    montáž+doprava D 602
    DPH D 343

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na jednoznačnú odpoveď je v zadaní málo informácií. Kedy firma odpredá podnájomníkovi kuch. linku? Nebude ju náhodou podnájomník nejaký čas používať v rámci prenájmu a až potom príde k odpredaju?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Firma odpredá kuchynskú linku, hneď ako sa podnájomník nasťahuje a kuchynská linka je vyhotovená podľa požiadaviek podnájomníka, ale vyfakturovaná je v inej cene ako nakúpená. Neviem či to dať nákup cez 50. alebo 04. ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Firma odpredá kuchynskú linku, hneď ako sa podnájomník nasťahuje a kuchynská linka je vyhotovená podľa požiadaviek podnájomníka, ale vyfakturovaná je v inej cene ako nakúpená. Neviem či to dať nákup cez 50. alebo 04. ?
    Prijať to ako tovar na sklad a potom vyskladniť pri fakturácii. 131/321, 132/131,311/604,504/132 .Pri platcovi aj s účtovaním dph. Cez obstaranie iba, ak by išlo o Váš majetok, ale v tomto prípade neide.
    Naposledy upravil Tweety : 30.05.06 at 14:44

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    A čo ak by sme to chceli predsa len riešiť cez obstaranie?
    Keď inak nedáte: 042/321, zaradiť 022/042,fakturácia nájomcovi 311/641.

    Ako zaúčtovať kúpu majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.