Zavrieť

Porady

Môžem zrušiť expriateľovi trvalý pobyt na mojej adrese?

Dobry den, potrebujem poradit ako a ci mozem zrusit trvaly pobyt môjmu expriatelovi, s ktorym som zila v jednej domacnosti. Byt mam v prenajme od obce, na najomnej zmluve som ja jediny najomca a priatelovi som povolila trvaly pobyt. Ako mu ho teraz mozem zrusit? kedze on to odmieta? dakujem za radu. pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na zrušenie TP nepotrebuješ jeho súhlas. TP mu nezaručuje nijaké práva k tvojmu majetku. Má len evidenčný charakter.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Denia1985 Dakujem za odpoved. Cize staci ak pojdem na obecny urad a odhlasim ho? Netreba nic dokladovat?
    Tweety áno tak, nič nedokladujš
    arizona Musis prins kopiu dokladu,ze si jedinym vlastnikom bytu
    Denia1985 ok dakujem za odpovede
    DAJANKA81 TP som rušila pred rokom,potrebujete váš OP a kópiu LV,že ste vlastník nehnuteľnosti.Ešte som písala dôvod na žiadosť o zrušenie
    Mária27 si vlastníčkou či nájomníčkou?
      zbaliť

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Dávnejšie sme mali u nás na trvalý pobyt prihlásenú synovú priateľku, s ktorou už nechodil. Na miestnom úrade keď som šla jej pobyt zrušiť, mi povedala pracovníčka, že to sa nerobí, a pobyt sa jej zruší jba potom, keď sa nahlási inde na trvalý pobyt. Oznámenie o tom, že už nemá u nás trvalý pobyt mi vôbec nedošlo ! Náhodou som bola pred časom na MÚ a keď som sa informovala či je ešte nahlásemá u nás, povedali mi, že už asi tri roky nie.
    Mária27 Kedysi sa nedal len tak zrušiť trvalý pobyt, republika však prehrala na europskom súde - odvtedy sa eviduje na obci.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    majiteľ - aj keď je to zmluva o podnájme, môže kedykoľvek zrušiť trvalý pobyt inej osobe, ktorá tam nemá žiadne vlastnícke právo, alebo právo určené dohodou

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ešte pridám čerstvú skúsenosť (možno niekomu pomôže) - že celkom také jednoduché to vždy nie je
    ozvala sa mi príbuzná nejakej osoby, že tá osoba má v našom byte stále tvalý pobyt (možno pred sto rokmi? - nevedela som o tom). A chce to zrušiť - je mimo SR . darmo som jej vysvetľovala, že sa musí niekde prihlásiť on, alebo že to vybaví aj na ambasáde - že nie (ktovie čo tam bolo?). Tak som jej sľúbila - že odhlásim. no a na moje prekvapenie - na MU mi povedali, že musím mať aj doklad, že konkrétne v našom byte býval.Lebo trvalý pobyt je na vchod - a že to oni nemôžu vedieť, že či to naisto v našom byte? ... a že to by mali všetci majitelia z vchodu zrušiť (moje nervy! - x vlastníkov). tak sme to nakoniec vyriešili tak, že sme od správcu bytov zohnali potvrdenie (našťastie vyhrabali tam staré údaje), že konkrétne v tomto byte býval.

    Môžem zrušiť expriateľovi trvalý pobyt na mojej adrese?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.