Zavrieť

Porady

predaj auta

Chcem predat auto, ktoreho vlastnikom je moja s.r.o. Predpokladam ze to nemozem spravit tak, ze ho predam sebe za napr. za 1000 Sk a potom ho hned predam niekomu inemu. Aj tak to asi musim zdanit. Ake su tam podmienky pripadne legalne moznosti ako platit nizsiu dan?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    lubos f
    Chcem predat auto, ktoreho vlastnikom je moja s.r.o. Predpokladam ze to nemozem spravit tak, ze ho predam sebe za napr. za 1000 Sk a potom ho hned predam niekomu inemu. Aj tak to asi musim zdanit. Ake su tam podmienky pripadne legalne moznosti ako platit nizsiu dan?
    Sebe by som to za 1.000,- Sk nepredávala, jedná sa o osobu blízku, nakoľko si majiteľom s.r.o. Radšej priamo inej osobe, ak bude cena aj nižšia ako je zostatková a nebude to osoba blízka, tak by si to vedel zdôvodniť (zlý technický stav, nevyužiteľnosť atď...)

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    BOBY
    Sebe by som to za 1.000,- Sk nepredávala, jedná sa o osobu blízku, nakoľko si majiteľom s.r.o. Radšej priamo inej osobe, ak bude cena aj nižšia ako je zostatková a nebude to osoba blízka, tak by si to vedel zdôvodniť (zlý technický stav, nevyužiteľnosť atď...)
    Auto je po leasingu a firma ho odkupi za 1500 Sk od leasingovej spolocnosti. Na to aby sa zistila zostatkova cena ho treba nechat ohodnotit?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja by som sa informovala v bazare, kolko asi take auto moze stat. Myslim, ze tisic korun by nepreslo, ani keby sa predalo na suciastky.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    lubos f
    Auto je po leasingu a firma ho odkupi za 1500 Sk od leasingovej spolocnosti. Na to aby sa zistila zostatkova cena ho treba nechat ohodnotit?
    tento istý prípad sme mali aj mi ,predávali sme za nižšiu cenu ako je trhová osobe cudzej ale pre istotu máme Znalecký posudok( zlý technický stav)

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    Asi to normalne predam ako firma. Ale aj tak mi nejde uplne do hlavy preco ked to odkupim od leasingovej spol. za 1500 Sk nemozem to za 1500 Sk aj predat. Ako by bolo auto vedene v uctovnictve (aka hodnota) keby sa nepredalo a preslo by po skonceni leasingu do majetku firmy?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lubos f
    Asi to normalne predam ako firma. Ale aj tak mi nejde uplne do hlavy preco ked to odkupim od leasingovej spol. za 1500 Sk nemozem to za 1500 Sk aj predat. Ako by bolo auto vedene v uctovnictve (aka hodnota) keby sa nepredalo a preslo by po skonceni leasingu do majetku firmy?
    Po odkúpení za 1.500,- Sk auto by sa zaradilo do majetku s.r.o. s nulovou hodnotou (vytvorila by sa karta DHM). Predaj za 1.500,- Sk zaváňa podvodom (cena iba na papieri by bola 1.500,-). DÚ by ti dodanila až do výšky ceny obviklej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.