Zavrieť

Porady

zmluva o výkone konateľa v sro

Z manželkou sme založili s.r.o. ona je spoločník a ja som konatelom , chcem na začiatok minimalizovat odvody do poistovní. Je možné urobit zo spolocnostou zmluvu o vykone konatela spoločnosti a napísat tam odmenu 20€ mesačne . Platil by som odvody len do zdravotnej poistovne ?
Naposledy upravil Mária27 : 06.08.15 at 17:38
veronikasad Uprav si v prvom rade názov témy, aby zodpovedal zadanej otázke
mipre Nedá sa mi upravit ,vyskočí mi okienko Permission denied
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Z odmeny za vykon funkcie konatela sa platia odvody tak do socialnej, ako aj do zdravotnej poistovne. Minimalny rozdiel je v tom, ci je odmena pravidelna, alebo nepravidelna. V pripade nepravidelnej sa neplati poistenie v nezamestnanosti, ktory predsavuje 1+1% pre zamestnavatela a zamestnanca.
    Odmena je vecou dohody, aj ked si osobne myslim, ze 20EUR je viac nez okata snaha o totalnu optimalizaciu.
    Obrate sa na uctovnika-mzdara so znalotsou odvodovej problematiky a urcite najde zaujimavejsie reisenie ako vykon funkcie konatela.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tunco Možno je to okaté, ale nie je to protizákonné. Dokonca som niekde čítal článok, kde to sám pán Mihál deklaruje.
    Consultix Napisal som niekde, ze by to bolo protizakonne? Je to okate, a ked kazdy konatel si bude takto minimalizovat odvody, tak coskoro zasvieti alarm v mudrych hlavach a budu mat konatelia povinnost minimalnych odvodov. Toto chceme dosiahnut?
    mondes A čo tak zmluvu s s.r.o. bezodplatne? To nie je možné? A platil by len odvody do ZP ako samoplatca.
      zbaliť

    zmluva o výkone konateľa v sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.