Zavrieť

Porady

MD+mandatna zmluva

ahojte,tak som tu opat a opat sa obraciam na vas s prosbou o radu:ide o zamestnankynu,kt. ide na od jula na MD (predpokladam, ze to jej bude vyplacat SP a mi ju budeme evidovat ako zamestnanca na MD - je to tak? a co vsetko musim urobit, t.z. ake su povinnosti zamestnavatela v predmetnej veci?) no a tu je 2.otazocka: kedze ide o zamestnankynu,kt.je v TPP od marca2006 a sucasne ma zivnost (mandatna zmluva) - moze pocas MD tato zamestnankyna byt vyplacana zo zdrojov nasej institucie na mandatnu zmluvu a este byt v tej istej institucii evidovana ako zamestn. na MD? (mne sa to akosi nevidi!!!) skuste mi prosim poradit, vopred srdecna vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanicapap
    ahojte,tak som tu opat a opat sa obraciam na vas s prosbou o radu:ide o zamestnankynu,kt. ide na od jula na MD (predpokladam, ze to jej bude vyplacat SP a mi ju budeme evidovat ako zamestnanca na MD - je to tak? a co vsetko musim urobit, t.z. ake su povinnosti zamestnavatela v predmetnej veci?) no a tu je 2.otazocka: kedze ide o zamestnankynu,kt.je v TPP od marca2006 a sucasne ma zivnost (mandatna zmluva) - moze pocas MD tato zamestnankyna byt vyplacana zo zdrojov nasej institucie na mandatnu zmluvu a este byt v tej istej institucii evidovana ako zamestn. na MD? (mne sa to akosi nevidi!!!) skuste mi prosim poradit, vopred srdecna vdaka
    Keď zamestnankyňa ide na MD musíš to nahlásiť do ZP a SP na tlačive, že sa prerušuje poistný vzťah, a ona sa stáva poistencom štátu.
    Na tú mandátnu zmluvu ti neviem odpovedať.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    smith
    Keď zamestnankyňa ide na MD musíš to nahlásiť do ZP a SP na tlačive, že sa prerušuje poistný vzťah, a ona sa stáva poistencom štátu.
    Na tú mandátnu zmluvu ti neviem odpovedať.
    srdecna vdaka..
    a vie mi niekto prosim odpovedat na tu druhu otazocku - pokusala som sa to najst aj v inych temach tu na porade, ale akosi sa mi nezadarilo, preto este raz prosim, ak by mal niekto nejaku skusenost...

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    neviem či ti to nejako pomôže ale mám prípad : zamestnankyňa ide na MD 18.6.2006 je v TPP v našej spoločnosti a zároveň má od roku 2004 živnosť. Vzhľadom na to, že si platí poistenie (SP,ZP) len zo zamestnania, nemusí počas MD prerušovať živnosť. To znamená, že počas MD môže pracovať na živnosť ale nesmie mať príjem zo zamestnania. V tvojom prípade by to mohlo byť to isté.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    slovex
    neviem či ti to nejako pomôže ale mám prípad : zamestnankyňa ide na MD 18.6.2006 je v TPP v našej spoločnosti a zároveň má od roku 2004 živnosť. Vzhľadom na to, že si platí poistenie (SP,ZP) len zo zamestnania, nemusí počas MD prerušovať živnosť. To znamená, že počas MD môže pracovať na živnosť ale nesmie mať príjem zo zamestnania. V tvojom prípade by to mohlo byť to isté.
    ale moze pracovat, (t.z. odmena za pracu bude formou faktury v institucii, ktora ju vedie ako zamestnanca na MD? - toto mi akosi unika

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    stanicapap
    prosim,skusi mi niekto odpovedat...vdaka
    Áno, na živnosť môže pracovať, ak bude čerpať materské ako zamestnanec ( presnejšie povedané - z nemocenského poistenia zamestnanca, inak pozri § 30 zákona o soc. poistení ).

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    ajobs
    Áno, na živnosť môže pracovať, ak bude čerpať materské ako zamestnanec ( presnejšie povedané - z nemocenského poistenia zamestnanca, inak pozri § 30 zákona o soc. poistení ).
    dakujem - pomohlo a idem hned pozriet ten §..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.