Zavrieť

Porady

Správca v pc

Zdravím, mám problém. Vopred ďakujem za odpovede a rady. Na PC mám 3 profily štandardného typu čiže ani jeden nebol správca. Ide o to že brat si nastavil na svojom profile režim správcu a samozrejme ho má zaheslovaní to znamená že nemám v pc skoro na nič právo nemožem nainštalovať žiadnu aplikáciu, zmenit si profil ani dokonca nastaviť čas a dátum a podobné veci bez jeho hesla. Vie mi niekto poradiť ako si mám nastaviť správcu na svoj profil kedže neviem jeho heslo ..? Dik za rady.
lacotinka Najprv si v názve témy doplň dve "i" a hneď máš aj odpoveď kde ako správca si
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Len tak na okraj... je to tvoj PC? Ak áno, tak bratovi uvaľ jednu takú fajnú vzduchom chladenú a nech ihneď buď povie heslo, alebo zruší svoje správcovské konto...
    Ďalšia možnosť - vyber z PC HDD, zájdi k niekomu, stiahni si svoje súbory a dáta a preinštaluj OS. A bude po hesle i bratovom konte....
    A potom si vytvor administrátorský účet s heslom a jemu môžeš akurát guest účet s rozsiahlými obmedzeniami...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Vsak svoje data stiahne aj ked nevyberie hdd, ci mi nieco uslo?
    A takisto novy system nainstaluje z bootovacieho dvd.
    misoft Ja som hore čítal, že jeho účty sú totálne obmedzené - je teda celkom možné, že bez správcu sa k nim nedostane - resp. len čítanie, avšak iná manipulácia s nimi nemožná.
    A to preinštalovanie - logicky som predpokladal, že to už urobí na svojom...
    Pretože vytiahnuť HDD z desktop PC - uvoľniť pás skrutiek krytu, 4 skrutky na HDD, vytiahnuť kšandy a hajde ku kamošovi.... Na NB ešte jednoduchšie _ ak má samostatný "deklík"
    Nandrolon Lenze ja mam skusenost ze ak tie data nemal v klasickych adresaroch ako na c alebo podobne, tak po pripojeni na iny pc ako usb hdd ho do administratorskeho uctu nepusti... Jedine ak by hdd pripojil na linuxovsky system...
    mecky priamo ho do ineho uctu nepusti, da sa to obist prevzatim vlastnictva tych suborov ale je do zdlhava a nervna robota ,
    linux windowsovske prava k suborom ignoruje, takze to je najjednoduchsia cesta

    btw dostat sa do admin uctu, respektive zmenit heslo na windowsoch nieje az taky problem
    Nandrolon Mecky, presne to som pisal. Windowsacky system ho do usb hdd adresarov s admin pravami nepusti.
    Linux na vsetko kasle.
    Existuje ale linuxovske LIVE cd/dvd ktore rozhranim vypada ako win ale bezi to pod linuxom, takze hlavny pc nabootovat z neho...
    Dalsia vec je stiahnut utilitu na resetovanie admin hesla, je ich plno.
    misoft http://www.instructables.com/id/3-Wa...t-in-Windows-/
    http://windows.microsoft.com/en-us/w...-administrator
      zbaliť

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    nerozumiem problému... spýtaš sa brata na heslo, nastavíš si profil na správcu a potom si brat môže preheslovať profil... to sa neviete dohodnúť? vy sa nerozprávate? načo komplikovať niečo tak jednoduché?
    Naposledy upravil Kabaka123 : 11.08.15 at 10:22

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.