Zavrieť

Porady

Oneskorená platba dane.

Ako DU riesi neskore platby DPH, resp. preddavkov dane z prijmu? Neustrazili sme terminy. Pamatam s,a ze kedysi bolo nieco v zakone take, ze dan. subjekt si sam musel vyratat penale rovno ho zaplatit. Alebo sa mylim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misomiso Diky. Ako som to studoval, tak v zakone nevidim povinnost zaplatit sankcny urok preventivne. Asi pride vymer z DU.
    Tweety Áno DU bude informovať výmerom.
    Consultix Mate niekto skusenost, ze v akej lehote po zaplateni poselaju vyuctovanie sankcnych urokov? Pytam sa aj vseobecne ohladom starsich uhrad, ale hlavne aj z pohladu noveho systemu... Dakujem Casu maju na to az-az, ale casto by to klient chcel mat uhradene cim skor...
    Jarka 1 21.7.2015 som klientovi podávala dodatočné DP DPH. V ten istý deň doplatil aj rozdiel. Zatiaľ nič z DÚ neprišlo, keď príde dám vedieť. Ale myslím, že teraz v období dovoleniek aj termíny budú iné.
    bea No, ja si myslím, že neposielajú nejako skoro. Ja som podávala dodatočné DP DPH za 1. Q 2015 až 7.5. a tiež som doplatila rozdiel v ten deň. Doteraz nič neprišlo....
    Consultix Dakujem za odpovede. Ja som v minulosti sa stretaval aj s tym, ze to prislo s hodne dlhym odstupom aj rok a pol...
      zbaliť

    Oneskorená platba dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.