Zavrieť

Porady

7 komentárov     zbaliť
Consultix Skus vyspecifikovat, coho konkretne sa tyka Tvoja otazka. Asi neocakavas od nas, aby sme popisali vsetky aspekty prechodu z JU na PU...
n7a7s7t7a7 ja som už prešla, len si nejaké veci kontrolujem...podmienky som splnila...pracujem v oberone...mám pohľadávky z roku 2014, ktoré sú neuhradené v tom roku sa majú uhradiť...nahodim celú pohľadávku do knihy pohľadávok a ako to zaúčtujem a následne úhradu?...v tomto mám nejasno
Consultix Doplnil som povodnu odpoved.
Pozri si este Otazku c. v dokumente https://podpora.financnasprava.sk/67...hod-z-JU-na-PU ktorej asi miestami nerozumie ani ten, kto to pisal...
monika1991 neviem ako je to v oberone, no ja som prechádzala z Alfy do Omegy pričom program mi to ulahčil tým, že som tieto pohľadávky nemusela nahadzovať do knihy pohľadávok ručne 1.krok spočíval v otvorený 701 a zaúčtovaní 311/701, následne bolo potrebné túto pohľadávku zaúčtovať na 491/648. V knihe pohľadávok avšak tuto pohľadávku nebudeš už učtovať, bude sa Ti zobrazovať len pre potreby saldokonta, následne keď ju klient uhradí zaúčtuješ 221/311
Consultix Takze identicky, ako uvadzam nizsie. Samozrejme, aj ked som to explicitne neuvadzal, pri nahodeni zostatkov 311 a 321 nahadzujem aj zostatky saldokonta. Vychodou prechodu v ramci SW od jedneho dodavatea je, ze to spravi automaticky.
n7a7s7t7a7 dakujem krásne...už som to pochopila, začiatočné stavy som mala nahodené..teraz zaučtujem 491/648 (celú sumu aj s dph áno? a následne úhradu 221/311...
Kabaka123 a prečo toto všetko čo si napísala do komentu si napísala do otázky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    O zavazkoch, ktore neboli uhradene v roku 2104 si mala uctovat pri otvarani knih, nakolko to boli existujuce zavazky. Napriklad odberatelska faktura: 311/701.
    Nasledne v zmysle par. 3 Opatrenie Ministerstva financií SR č. 21378/2003-92 z 11. novembra 2003 zauctujes vynosy/naklady vyplyvajuce zo zmeny metody zapisom: 491/648.

    Uplne zakladna podmienka v zmysle Zakona o uctovnictve, ak Ti vznika povinnost prechodu na PU:

    § 9 Účtovné sústavy

    (3) Prechod zo sústavy jednoduchého účtovníctva do sústavy podvojného účtovníctva je povinný, ak účtovná jednotka nespĺňa podmienky ustanovené v odseku 2 pre účtovanie v sústave jednoduchého účtovníctva. Prechod zo sústavy jednoduchého účtovníctva do sústavy podvojného účtovníctva a zo sústavy podvojného účtovníctva do sústavy jednoduchého účtovníctva sa uskutočňuje vždy len k prvému dňu účtovného obdobia nasledujúceho po účtovnom období, v ktorom účtovná jednotka zistila skutočnosti, ktoré sú dôvodom na zmenu účtovnej sústavy.
    Takze predpokladam, ze sa chces pripravit na tento krok k 1.1.2016...
    Naposledy upravil Consultix : 11.08.15 at 15:55 Dôvod: doplnenie

    Máte niekto skúsenosti s prechodom z JU na PU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.