Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku MD / RD

K 10.8. sa nám vrátila zamestnankyňa z RD. Výpočty na jej nárok na dovolenku sa rozchádzajú. Prosím, poraďte, koľko dní by mala mať, ak:
MD 13.6.2012 - 5.2.2013
RD 6.2.2013 - 18.10.2013
MD 19.10.2013 - 13.6.2014
RD 14.6.2014 - 9.8.2015
9 komentárov     zbaliť
veronikasad aký je ten tvoj výpočet ? Daj ho sem - skontrolujeme ...Pred nstupom na MD v roku 2012 pracovala, alebo bola na PN ? Ak bola PN, uveď obdobie.
viva Tento výpočet mám od našej mzdárky. Nezdá sa mi, že má výpočet aj za RD. Inak zamestnankyňa má plný nárok 30 dní na rok, máme 5 dní navyše.
Zostatok k 31.12.2012 = 0,5 dňa
Nárok v roku 2013 = 12,5 dňa
Nárok v roku 2014 = 21 dní
Nárok v roku 2015 = 19 dní
SPOLU = 53 DNÍ
veronikasad kolko dovolenky čerpala v roku 2012 pred nástupom na MD ?
veronikasad dovolenka "navyše" je dodatková dovolenka, ku ktorej sa viaže splnenie nejakých podmienok ?
veronikasad Rok 2013 je určite zle, spočítaj si pracovne dni RD, vrátane sviatkov. MD (súčet pri oboch deťoch) trvala 60 prac.dní preto vznikol nárok na dovolenku za kal.rok, ktorá bude krátená z titulu RD.

V profile máš mzdárka, preto prepáč, že ti to nedám na tanieriku ale trošku ťa potrápim s výpočtom, aby si sa to naučila počítať sama
viva všetci máme o týždeň navyše oproti zákonníku práce.
v profile mám mzdárka? to bolo dávno, keď som to zadávala :-) profil teda opravím. teraz len chystám podklady pre externú mzdárku a už som také veci pozabúdala. potrebujem ju nejako presvedčiť, že jej výpočet je nesprávny.
veronikasad spočítaj tie prac. dni rod.dovolenky (vrátane sviatkov) v roku 2013
veronikasad doplň aj odpoved na komentáre týkajúce sa PN-ky a počtu dní čerpanej dovolenky v roku 2012. Opravujem rok 2013
viva v r.2012 bola PN od 14.5. do 12.6.
v r.2012 mala nárok 27,5 dňa a vyčerpala 27 dní.
v r.2013 prac.dní vrátane sviatkov počas RD 6.2.-18.10.2013 bolo 183
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Krátenie dovolenky (§109) za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu - zmeskane pracovne dni pocitas len pocas RD, pocas MD sa berie ako odpracovane

    Nechce sa mi pocitat dni

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    r. 2012 - nárok na celú dovolenku, MD sa považuje za výkon práce, PN-ka netrvala 100 prac. dní

    r. 2013 - nárok na dovolenku za kal.rok - MD pri prvom a druhom dieťati trvala viac ako 60 prac.dní. Dovolenka bude krátená z titulu rod. dovolenky. Ak si dobre počítala, za prvých 100 prac.dní o 1/12, za každých ďalších celých 21 prac.dní o ďalšiu 1/12, teda celkom 4/12 = nárok 8/12 (prepočítaj ešte raz dni, treba do RD zahrnúť aj sviatky, ktoré boli v prac.dni. Ak tých dní bolo aspoň 184, nárok bude o 1/12 nižší)

    r. 2014 - nárok na dovolenku za kal.rok, postup krátenia rovnaký ako v roku 2013. RD trvala 143 dní, krátenie 3/12 = nárok 9/12

    r. 2015 - po odpracovaní 60 dní (vrátane sviatkov a príp. čerpania dovolenky) vznikne nárok na dovolenku za kal. rok. Postup krátenia je rovnaký ako za rok 2013 a 2014. (spočítaj si prac.dni RD, vrátane sviatkov)

    Postup výpočtu Vašej mzdárky nie je správny
    viva oneskorene (mala som dovolenku) vám Veronika veľmi pekne ďakujem.

    Nárok na dovolenku MD / RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.