Zavrieť

Porady

Topinambur

Dobry den surne zhanam TOPINAMBUR pre moju mamu ktora trpi cukrovkou cital som ze velmi dobre posobi na cukrovku ak by prosim vas niekto mal tuto rastlinu bol by som mu velmi vdacny ...Trnava sajan181@azet.sk DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Neviem o tom, že by bola zakázaná. V zmysle vyhlášky 24/2003 bola zakázaná od 15.6.2011 do 14.6.2014. Odvtedy nie je na zozname inváznych rastlín. Ak niekto vie podložiť jej zákaz nejakým právnym predpisom, uveďte.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Kabaka123, bettylou, Krakonoš, arizona, pavol54
    5
    pavol54 asi sa musím ospravedlniť ale donútilo ma to pozrieť na vyhlášku 158/2014 a tam sa hovorí o zlatobyli (dve odrody)invazívne a nepôvodné, a to je iné ako slnečnica hľuznatá(topinambur) ale takto vznikajú fámy jeden povie druhý potvrdí a treí už hovorí o zakázanej. Nadzemná časť z rýchlika vyzerá podobne.
    buchač Máš pravdu, nevravím opak...v zozname už nie je.

    Ale je tam jedno veľké ALE...ale to je už vedľajšie.
    pavol54 Presne moja pripomienka v téme mrtva porada prečo ADMIN nestiahne takéto staré príspevky ktoré sú už dnes proti zákonné táto burina ako píše juraj patrí medzi invazívne a teda zakázané tak nerobiť reklamu na ne

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Prečo mám pocit, že Ti ide o nejakú reklamu ....???

    LEBO :

    Táto plodina - je rastlina, ktorú nám EÚ zakázala pestovať.

    "Na Slovensku je zaradená medzi invázne teda nepôvodné druhy rastlín, ktoré sú agresívne a potláčajú pôvodné rastliny. Spôsobujú nerovnováhu v prírode,"

    "Do obchodov nie je možné v zmysle zákona o ochrane prírody túto rastlinu dovážať s výnimkou takých častí, u ktorých je preukázateľné, že nemôžu spôsobiť jej samovoľné rozmnožovanie a šírenie. Za porušenie zákona hrozí pokuta právnickým osobám až do výšky 9 958,17 eur a fyzickým osobám až do výšky 3 319,39 eur,"

    Dajú sa ale zohnať už priame produkty, ktoré sú určené práve pre (aj) diabetikov. Takže len vyhľadať si tie svoje.

    ZDROJ :
    Goole, Bink, Safari, Yahoo
    Síce vystupujem ako "Kavalier Bruno",ale som žena.Máme toto úžasné plemeno a sme doňho všetci zaľúbení.Je to psík a má 7 mesiacov.O sebe:som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dôchodku.Mám super,vynikajúceho manžela ktorý je nevidiaci.Mám dcéru 23 ročnú vysokoškoláčku.Mám rada dobré jedlá /je to aj vidieť/,veľmi rada čítam,mám rada šport /cyklistika,futbal,hokej,tenis.../ z gauča.Rada štrikujem,hubárčim /ak je čo/.Venujem sa ochotníckemu divadlu.Mám rada smiech a predvolebné obdobia.Ach tie sľuby...Píše sa rok 2014,mesiac máj.A už som hrdou,pyšnou a veľmi šťastnou starou mamou vnučky Elišky.Moja láska má necelé 4 mesiace.Ukradla moje srdce ale rada som jej ho dala. ...viac Kavalier Bruno
    Už nie je zakázaná.Pre vlastnú potrebu môžeš pestovať,konzumovať.Aj mne zistili diabet II.typ,aj ja som jedla topinambur.Snáď Vám pomôže.Mne nepomohlo,naopak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.