Zavrieť

Porady

jedna pokladna dve prevadzky

viete mi poradit? mam prevadzku v ktorej použivam pokladnu. v susednom priestore idem otvorit druhu s iným predmetom podnikania ma samostatny vchod iny nazov no vo je prechodna z vnutra s prvou prevadkou. možem použivat len jednu pokladnu? ekonomka tvrrdi že ano pretože je to pokladna na jedno a to iste ičo. aj adresa je rovnaka no su to 2 samostatne prevadzky.
veronikasad ide o predaj tovaru alebo služby ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V tom, že sú to dve prevádzky, pokial v hlavičke máš len obchodné meno firmy, problém nevidím. Skôr v technickom riešení, za ktoré môžeš dostať pri príp. kontrole pokutu - ak budeš brať od zákazníkov hotovosť a utekať s ňou do vedľajšej miestnosti. Blok musíš vydať skôr ako prevezmeš hotovosť ...
    kopretinka ako môže vydať blok skôr ako prijať hotovosť?? šak zákazník vezme bločik a uteče bez platenia,bude mať tovar,blok aj peniaze
    Pošle zákazníka do vedľajšej prevádzky,ten to tam zaplatí,dostane blok aj tovar.Ona nemusí nikam s peniazmi utekať.
    V žiadnom obchode som ešte nedostala blok skôr,ako som zaplatila.
    veronikasad V obchode nie, v reštaurácii ano. Preto som sa pýtala či ide o služby. Či budú zákazníci ochotní chodiť platiť do vedľajšej prevádzky ...
    Nemôžeš od zákazníka zobrať peniaze a isť s nimi k pokladni do druhej miestnosti nablokovať a potom doniesť výdavok ...
    Klient v novinovom stánku dostal pokutu za to, že zákazníkovi vydal tovar a výdavok peňazí skôr ako sa dotlačil pokladničný doklad.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nie som si uplne isty, ze je to koser. Vychadzam z toho, co hovori Zakon o ERP:
    § 2 Vymedzenie základných pojmov
    Na účely tohto zákona sa rozumie
    l) predajným miestom miesto, kde sa prijíma tržba,

    § 8 Pokladničný doklad
    (1) Podnikateľ je povinný po zaevidovaní tržby v elektronickej registračnej pokladnici alebo vo virtuálnej registračnej pokladnici odovzdať kupujúcemu pokladničný doklad okrem kópie pokladničného dokladu ihneď po jeho vytlačení v elektronickej registračnej pokladnici alebo vo virtuálnej registračnej pokladnici; iný doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou alebo virtuálnou registračnou pokladnicou o prijatí tržby podnikateľ nesmie kupujúcemu odovzdať. Pokladničný doklad obsahuje najmenej tieto povinné údaje:
    i) obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania podnikateľa a predajné miesto, ak je odlišné od sídla alebo miesta podnikania,
    Nejako sa mi prieci s logikou, aby dve rozne prevadzky, ktore maju samostatne oznacenie prevadzky a pravdepodobne aj samostatne povolenie na prevadzku boli povazovane za jedno predajne miesto. Kedze predajne miesto (ak je odlisne od sidla) je na doklade z ERP povinny udaj, dostavame sa tu do problemu...
    Na druhej strane, ak sa na to pozeram z uctovneho hladiska, tak dve prevadzky = dve pokladne (uctovne). Takze riesime stav: dve uctovne pokladne vs. jedna fyzicka.

    Nehovorim, ze to nie je mozne a nepreslo by to kontrolou, ale osobne by som to neriskoval. Ak mate argumenty, rad sa necham presvedcit
    Naposledy upravil Consultix : 17.08.15 at 10:36

    jedna pokladna dve prevadzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.