Zavrieť

Porady

Zrušenie otcovstva

Dobrý den potrebovala by som poradit , alebo najst vzor na zrušenie otcovstva , S ex manželom sme spolu nežili , ja som otehotnela , s iným a medzi tým sme sa k sebe zas vrátili , čo bola chyba , ale on vedel že mali nie je jeho no aj napriek tomu , na matrike povedal že je jeho otcom ,a teraz mam s tým problémy , lebo výžvne mi nemože nanho platit kedže nie je otec ja nie som taka svina že by som ho od neho aj chcela , neporadili by ste mi prosím ako sa dostat k tomu všetkemu aby som to mohla poslat ? Dakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň vek dieťaťa
dadka8888 5 rokov
veronikasad pozri odpoveď od Pegynky, obávam sa, že už je neskoro. Prečo si to neriešila skôr ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dadka8888 Dakujem ale ja som s ním rozvedena už dlho . a stalo sa to ked sme spolu nežili a boli sme už rozvedený hmm
    misoft Rozvedená - nerozvedená - nepodstatné.... návrh môžeš podať ty, alebo on....
    dadka8888 A eče nahodou neviete , vraj tam potrebujem nejake papiere ohladom toho že obaja suhlasime s tym že to chceme zrušiť to je ako vyhlasenie že s tým súhlasime ?
    dadka8888 A dá sa ta žiadoť poslať poštou alebo len osobne ?
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Muž, ktorého otcovstvo bolo určené súhlasným vyhlásením rodičov, ako aj matka mal. dieťaťa môžu podať na súde návrh na zapretie otcovstva v lehote troch rokov odo dňa jeho určenia, táto lehota sa však neskončí pred uplynutím troch rokov od narodenia dieťaťa.
    §93 Zákona o rodine http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/
    Postupuješ podľa §79 Obč.súdneho poriadku § 79 http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...udny-poriadok/
    (1) Konanie sa začína na návrh. Návrh má okrem všeobecných náležitostí (§ 42 ods. 3) obsahovať meno, priezvisko, bydlisko účastníkov, prípadne ich zástupcov, údaj o štátnom občianstve, pravdivé opísanie rozhodujúcich skutočností, označenie dôkazov, ktorých sa navrhovateľ dovoláva, a musí byť z neho zrejmé, čoho sa navrhovateľ domáha.

    Doplnenie:nakoľko uplynula zákonná doba,návrh podať môžeš,ale ťažko povedať,či by súd vyhovel.Tvoju šancu by som videla len v tom,že uvedieš biologického otca...nenašla som v tvojich príspevkoch,či teda biologický otec o tom vie a či prispieva na výživu dieťaťa.Mám dojem,že si sa vôbec nesnažila chrániť záujmy svojho dieťaťa.Záujmom štátu je,aby dieťa otca malo a je mu jedno,či je biologickým otcom.Mal by to riešiť v prvom rade exmanžel,lebo tým,že uznal otcovstvo,musí platiť výživné a bude dieťa po ňom aj dediť (napr.).
    .
    Naposledy upravil Peggynka : 18.08.15 at 09:12
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft To by bol ten lepší a ľahší prípad.....
    babka - ježibabka Aj já
    Kabaka123 zrušenie otroctva... som sa pobavila...
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Výživné platiť môže, lebo otcovstvo priznal. Ak sa určí otcovstvo iného muža, uplatní si voči nemu náhradu škody v občianskom konaní, výživné sa nevracia.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Výživné platiť MUSÍ (podľa zákona).Len toto mi príde,že už je po funuse.
    dadka8888 Ale to nejde o výživné , on mi neplatí kedže vieme že nie je otec ,
    Dav Zo zákona otec je, má teda práva a povinnosti rodiča.
    dadka8888 Ale ved dobre , my to vieme a toto vobec neriešim čo mi tu pišete !
    Dav Nemáš za čo.
    Peggynka bez komentára.
    Kabaka123
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.