Zavrieť

Porady

DPFO a úver z banky

Mám problém, v banke mi nechcú priznať úver z toho dôvodu, že mi DÚ nepotvrdil príjmy a výdavky z DP z tab.1 odd. VI., len základ dane, pretože vedieme podvojné účt. a tabuľku som z toho titulu nevypĺňala. V banke a na DÚ tvrdia, že som mala vyplniť tab.1 riadok 2 príjmy a výdavky zo živnosti . Prosím pomôžte, je to dosť súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    V banke a na DÚ majú pravdu, mala si vyplniť aj tabuľku č.1, napriek tomu, že si viedla PÚ, stále sa jedná o DP FO. Odporúčam doplniť si do tabuľky a požiadať DÚ o potvrdenie tejto opravy.

    Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

    Bea Š.
    Aj keď v poznámkach pod tabuľkou je uvedené že tab. sa vypĺňa, ak daňovník účtuje v JÚ ?
    Mám podať dodatočné DP alebo akou formou zvoliť opravu?

    Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

    Bea Š.
    Aj v poučení je uvedené že daňovník, ktorý účtuje v PU tab.1 nevypĺňa. Len r.38 až 43.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Ja by som doložil Výkaz ziskov a strát,Súvahu a súhlasím že FO,ktorá vedie podvojné účtovníctvo nemá príjmy a výdavky ale len výnosy a náklady.,preto nevypĺňa tabuľku,kde sú uvedené príjmy a výdavky.

    Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

    Bea Š.
    Aj som doložila obidva výkazy aj tak to nechcú akceptovať. Budem s tým niečo robiť, len si musím byť na istom, že mám pravdu ja.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Účtujem FO zapísanú do OR OS, tým pádom má PÚ. Daňové priznanie podávam s prílohami Súvaha a Výkaz ziskov a strát. A pritom vyplňam tabulku č.1. A to robím už asi 12 rokov. Zatial DÚ nikdy nenamietala.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    smith
    Účtujem FO zapísanú do OR OS, tým pádom má PÚ. Daňové priznanie podávam s prílohami Súvaha a Výkaz ziskov a strát. A pritom vyplňam tabulku č.1. A to robím už asi 12 rokov. Zatial DÚ nikdy nenamietala.
    Do príjmov potom dávaš výnosy a do výdavkov náklady ? Mal si už daňovú kontrolu ?Lebo ja postupujem tak ako som uviedol a mal som ja daňovú kontorlu, ktorá nič neuviedla proti môjmu postupu.
    Naposledy upravil Peterka : 31.05.06 at 05:35

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Peterka
    Do príjmov potom dávaš výnosy a do výdavkov náklady ? Mal si už daňovú kontrolu ?Lebo ja postupujem tak ako som uviedol a mal som ja daňovú kontorlu, ktorá nič neuviedla proti môjmu postupu.
    Áno, tak ako píšeš. Na kontrole to bolo OK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.