Zavrieť

Porady

Preplatenie decembrového nákladu r.2014, ktorý sa hradil v r.2015, (RO pod obcou)

Náklad zaúčtovaný v decembri 2014 (aj sa týkal roku 2014, žiadne NBO) vtedy aj transfer a výdavok z účtu bol až v januári 2015. A v marci 2015 nám tá suma bola preplatená. Ako to mám zaúčtovať? - do výnosu akoby "dobropis za min.obd." a odviesť na príjmový účet a potom zriaďovateľovi? lebo náklad nemám aký ponížiť, či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Čo znamená suma nám bola preplatená, to znamená, že prišiel dobropis a bol aj uhradený?
    V takom prípade dobropis do výnosov, ale úhradu prečo odviesť na príjmový účet ak bola prevedená pôvodná úhrada v roku 2015 veď úhrada bude je vlastne stornovaná. Náklad v roku 2014 - výnos v roku 2015 úhrada v roku 2015
    pôvodná 321/221 + transfer 354/691 vrátená úhrada mínusom 321/222 a taktiež transfer mínus 354/691. Na príjmový prevádzam len vrátené úhrady
    z minulých rokov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelle ahoj, jedná sa mi nie o dobropis ale o refundáciu mzdy cez UPSVaR. Predpis mzdy aj transfer urobila predchodkyňa do decembra, úhrady išli v januári. A potom nám UPSVaR poslal časť peňazí na ref.miezd.
    anika To znamená že mzdy boli vyplatené z depozitného účtu? Ak áno v tom prípade vrátiť, ale asi nie cez príjmový účet. Treba zavolať zriaďovateľovi, myslím, že to treba vrátiť im priamo na účet.
    hanelle áno, z depozitu. Vrátiť komu? len previesť na PRU a tak zriaďovateľovi...?a dať do výnosov?
    a eštet čo s refundovanou sumou ak komplet náklady, transfer, aj výdavky boli v min.roku ale refundáciu UPSVaR poslal tento rok?
    zriaďovateľ (mesto) sa mi k tomu konkr.nevyjadril, bola som s tým viackrat...odpoved bola, nech skúsim nejakú inú RO vyhladat a sa spytat ako to robia oni... :-/
    ďakujem ti anika veľmi krásne za odpovede. už som ani nedúfala, že sa k tejto téme niekto ozve....lebo šak koniec roka čo chvíľa tu, tak nech stihnem opravovať...
    anika Taký prípad som nemala, ale v každom prípade prípade musí v novom roku byť výnos a viem, že keď sa zvýšia peniaze na depozite tak sa odvádzajú zriaďovateľovi priamo a nie cez príj. účet, ale keď to oni nevedia, tak to preveď na príjmový účet a v prípade kontroly si ich predsa odviedla. Trasfer minuloročný v tomto roku neriešiš.
    anika Keď nad tým rozmýšľam spätne. tak v roku 2014 to bolo správne aj prevod na depozit, pretože v roku 2014 na 100% nevedela či jej to preplatia tak to dala do nákladov a aj keby to vedela a zúčtovala to ako pohľadávku, tak v januári 2015, by ešte nemala ani peniaze z ÚP, ani peniaze z nového rozpočtu, takže by to nemala ako vyplatiť. Takže ako som písala do výnosov a prevod na príjmový účet a odvod zriaďovateľovi.
    hanelle ďakujem veľmi pekne :-)
      zbaliť

    Preplatenie decembrového nákladu r.2014, ktorý sa hradil v r.2015, (RO pod obcou)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.