Zavrieť

Porady

Ako prejst v uctovnictve na platcu DPH?

Dobry vecer,

chcel by som Vas poziadat o radu. Firma sa stala od 05/2015 na platcom DPH.
Viete mi prosim povedat co treba spravit pri takomto prechode? Treba spravit danove za neplatcu DPH a potom samostatne ako keby zacat vsetko na novo uctvovat od 05/2015.

Nemam s tym skusenosti, prosim poradte.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Je potrebné ku dňu registrácie urobiť inventúru zásob na sklade a je možné si odpočítať DPH v 1. zdaňovacom období, t.j. do 25. júna. Ale to je už pre Vás neskoro.
    Žiadne daňové sa nerobí, jednoducho od 05/2015 vystavujete faktúry s DpH a je dobré, ak vašim obch. partnerom oznámite to, že ste plátcami DPH. Do 25 júna ste mali povinnosť podať prvýkrát daňové priznanie k DPH + kontr.. výkaz. DPH podávate mesačne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DP k dani z príjmu podáš jedno za celé zdanov. obdobie. DP k dph robíš od 5. mes..
    Peter Pavlačka ako to v programe ale spravim ak firma je nastavena ako neplatca DPH. Pouzivam Money S3. vies prosim poradit?

    Co treba spravit aby program chapal, ze od 05/2015 som platca DPH?
    mondes Tak s programom Money S3 nepracujem, ale určite sa tam musí dať zakliknúť, že od určitého dátumu sa stávate plátcom DPH. To by som riešila s výrobcom programu, nech poradia.

    P.S. Riešiš to neskoro, už v júni si mal prvýkrát za máj podávať DP k DPH. Nepodal si?

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ako prejsť na platcu DPH v Money S3 ????
    existuje predsa hotline Cigler softu, existuje manuál k programu, existujú návody na stránke programu...toto tam je napísané:

    "Zmena platiteľ/neplatiteľ DPH počas účtovného roka
    Pokiaľ potrebujete zmeniť nastavenie z neplatiteľa na platiteľa DPH (alebo naopak), zvoľte kartu Money / v sekcii Možnosti a nastavenia / voľbu Nastavenie účtovného roku, kde na záložke Všeobecné nájdete checkbox (zaškrtávacie políčko) Platca DPH. Ak je firma platiteľ DPH a má zakliknuté „Platca DPH“, je povinná na všetkých účtovných dokladoch vyplňovať kolónku „členenie DPH“ z pripraveného zoznamu a zadávať dátum plnenia DPH."

    Ako prejst v uctovnictve na platcu DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.