Zavrieť

Porady

Termín zmeny odvodov SZČO pri nevyužití podaného oznámenia o predĺžení lehoty na podanie DPFO.

  1. 25.03.2015 podané Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby (DPFO) do 30.06.2015
  2. 31.03.2015 podané riadne DPFO v termíne (predlženie nevyužité)
  3. v týchto dňoch (konečne) obdržaný list zo SP o zmene vymeriavacieho základu na nemocenské a dôchodkové poistenie SZČO, platné ale až od 1.10.2015


Keďže rozdiel medzi pôvodnou a novou sumou je viac ako o polovicu menší, nechcel by som ďalšie 3 mesiace platiť pôvodné vysoké poistné a chcel by som zmenšené nové poistné platiť už od 1.7.2015. Ako by žiadosť o predľženie lehoty na podanie DPFO do 30.06.2015 nebola vôbec podaná (keďže nebola využitá).

Je to prosím možné ? Ako by som prosím mal postupovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Postupuješ tak, ako ti oznámila SP - zmena VZ pri oznámenej predlženej lehote na podanie DP je od 1.10.2015 - aj keď si túto lehotu nevyužil.

    Termín zmeny odvodov SZČO pri nevyužití podaného oznámenia o predĺžení lehoty na podanie DPFO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.