Zavrieť

Porady

kurzový rozdiel pri zrušení USD účtu

Prosím viete mi skontrolovať či mám správne účtovanie súm na USD účte aj v prepočte na EUR, totiž mala som iba 4 platby na USD účte a k 18.6. bol účet zrušený, tým pádom som zaúčtovala na konci kurzový rozdiel, ale vyšiel mi veľmi vysoký kurzový zisk, už som to párkrát skontrolovala, ale na nič som nedošla
1.1. prechod z min.roka 2401,40 USD = 1977,93 EUR kurz z 31.12.14
19.2. prijatá platba 19.136,27 USD = 16827,53 EUR kurz zo 18.2.
11.3. prevod na iný USD účet 21.500 USD = 20.022,35 EUR kurz z 10.3.
18.6. prevod zostatku na iný USD účet 37,67 USD=33,40 EUR kurz zo 17.6.
po zrušení účtu 18.6. mám na účte USD nulový zostatok v mene USD ale v mene EUR mám zostatok mínusový 1250,29 eur , doúčtovala som kurzový zisk v tejto sume.
Naposledy upravil Katarina-fa : 24.08.15 at 18:47
JanaF Chcem sa opýtať, prečo pri prepočte bol použitý kurz napr. 17.2., keď platba bola predpokladám pripísaná na účte 19.2.?
Katarina-fa to bola iba chyba v texte, som to opravila, kurz je z 18.2. vždy som použila kurz predchádzajúci dňu účtovného prípadu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Ak si správne prepočítala kurzom a peniaze sedia, ja v tom chybu nevidím. Niektoré programy robia tieto kurzové prepočty automaticky.

    kurzový rozdiel pri zrušení USD účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.