Zavrieť

Porady

Nárok zamestnanca

Ako mám vykázať zamestnancovi odpracovaný čas od 5,00 - 6,00 ? Aký nárok mu vyplýva z tejto odpracovanej hodiny (pracovný čas vo firme je stanovený od 6,00 - 14,30) ?
5 komentárov     zbaliť
Chobot Ak je pracovný čas od 6:00, čo hľadal vo firme o piatej ráno???

Kto mu nariadil, že má prísť o 5:00? Ak nikto, tak by som to považoval za jeho dobrovoľný pobyt na pracovisku bez nároku na mzdu.
milka1619 Nariadil mu to majster - lebo bol s autom pre materiál. Má to vykázané v zázname o prevádzke vozidla.
Chobot Tak potom mu to treba uznať - 1 hodinu odpracovaného času v danom dni. Má nárok na hodinu mzdy.

Nemá nárok na stravu ani na prestávku.
veronikasad pýtaš sa, či zamestnanec má nárok na nočný príplatok ?
milka1619 Pýtam sa na všetky nároky, ktoré mu vyplývajú z tejto odpracovanej hodiny.
Ešte som nedodala v mojej otázke, že od 6,00 - 14,30 riadne odpracoval zmenu. (8 hodín)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak mu bola nariadena praca nadcas, tak mu za tuto hodinu patri priplatok za pracu nadcas ak sa nedohodne na cerpani nahradneho volna a aj priplatok za pracu v noci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.