Zavrieť

Porady

Auto na úver

Dobrý deň,
prosím o radu. Firma kúpila na konci januára 2015 auto 042,343/321, zaradenie 022/042. Následne sme v máji na toto auto získali od VW FS úver 221/479. Zmenil sa teda vlastník vozidla. Potrebovala by som poradiť či je potrebné auto vyradiť a následne znova zaradiť na základe úveru a či môže nejako ovplyvniť odpisy, či to má nejaký dopad na daň z príjmu? Úver sme získali na základe žiadosti o prevod finančných prostriedkov na náš účet, faktúru za auto sme nevystavovali, teda k predaju nedošlo. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Hura, dalsi z mojich oblubenych legislativnych paradoxov!
    Vozidlo, na ktore ste dostali uver, je Vasim majetkom. Ste vastnikom vozidla. Vozidlo je ale predmetom zmluvy o zabezpecovacom prave, na zaklade ktorej rucite tymto autom za uver a veritel (leasingovka) ma prednostnu pohladavku. Ste vlastnikom vozidla. Zostavate vlastnikom vozidla. Nevyradujete, nepredavate, len z akehosi zazraku zapise dopravny inspektorat nepravdivy udaj do Osvedcenia o evidencii vozidla: Zevraj vlastnikom je veritel a Ty si len drzitel. Ono to ale vobec nie je pravda...
    PS: V prispevku je aj odpoved na otazku: Nevyradujete, nepredavate. Pre pripad, ak by to niekto chcel "ominusovat"
    Tweety tak, tak vlastník v TP je úverová spoločnosť
    Miška170988 Ďakujem veľmi pekne. Áno, v TP je vlastník úverová spoločnosť zapísaná a firma je držiteľom vozidla a preto sa zase platil poplatok na DI. Ďakujem ešte raz za radu :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe, MV nevyradíš. Úver nijako neovplyvní ani náklady na používanie MV, teda ani odpisy.
    Miška170988 Ďakujem veľmi pekne. Ešte sa chcem opýtať či som použila správne účet 518 na prepis vozidla už keď sa menil vlastník. Keď sme ho kupovali a prihlasovali to som zahrnula na 042, ale ten ďalší prepis už podľa mňa nie je súčasťou obstarania. Či sa mýlim?
    Sarlotka aky prepis vozidla? vozidlo bola a je vase nie? kto je vlastnikov v technickom preukaze? vy máte len uver, ktory je kryty autom, teda v pripade nesplacanie uveru by na zaklade predpokladam zmluvy o zabezpečovacom prevode prava auto následne "prepadlo" uverovej spoločnosti...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.