Zavrieť

Porady

môže exekútor siahnuť na cudzí účet?

Chcem sa opýtať či môže exekútor siahnuť na cudzí účet, ak dlžník posiela naňho svoju výplatu, vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemoze, ale z hladiska povinneho je taketo obchadzanie exekucie konanim poskodzujucim veritela - postihnutelne podla trestneho zakona.
    A exekutor aj tak prikaze zrazky zo mzdy a na vyplatu pojde len to, co musi ostat.

    http://poradna.hnonline.sk/otazka/mo...t#.VeIDr8SguK0
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Matus0949 A ma teda aj právo určovať si výšku splátok?kamarátka mi vravela, že sa s exekútorom chcela dohodnúť na 20 € splátkach mesačne, on vsak nesúhlasil a navrhol jej aspoň 60 € mesačne, zatiaľ nepracuje nikde, ma vsak nastúpiť o tyzden do prace
    draik Exekútor môže uzatvoriť dohodu o splátkach s povinným len v prípade, že s dohodou a podmienkami splácania súhlasí oprávnený.
    Matus0949 A ked teda nesúhlasí?a nedohodnú sa?
    ivka70 Je dane zakonom, podla typu exekucie, z akej casti sa postihuje aj to, co je nepostihnutelna cast mzdy.
    veronikasad Exekútori sú prepojení so sociálnou poisťovňou. Akonáhle kamarátka nastúpi do práce a zamestnávatel ju prihlási do registra SP, dostane od exekútora "pozdrav" k vykonaniu zrážky zo mzdy.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Porozmýšľaj.
    Ak by nemohol, všetci dlžníci by veselo nechali posielať peniaze kamarátom a exekútor by sa na to iba pozeral...
    Exekútor siahne na výplatu ešte skôr, ako na ten cudzí účet odíde.

    môže exekútor siahnuť na cudzí účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.