Zavrieť

Porady

Samoplatitel po strednej škole

Ahojte, 31.8 mi konci status studenta a teda mam ist na urad prace. Lenze trvalu pracu zatial nechcem lebo mam urcite osobne veci a chcem si spravit veci na vysoku (prijmacky) kedze v novembri ich mam odovzdat.

A mam v mojom okoli rozne male prace kde si privyrabam ale vacsina je to iba na ruku a tak sa pytam.

Chcel by som sa dat na status samoplatitela, do toho novembra ale chodit na tie prace na ruku. Chcel by som vediet ci by s toho neboli problemy.

A potom sa zamestnat a pracovat normalne na nejaku zmluvu.

Dakujem za odpoved
veronikasad No, ak ťa pri tých "prácach na ruku" chytia inšpektori IP, problém budeš mať * a veľký, nielen ty, ale aj tvoj "zamestnávatel"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nikto nie je povinny sa evidovat na urade prace ... do 8 dni sa ale musis prihlasit v zdravotnej poistovni a platit si ZP ako samoplatitel.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Art dobre tak dakujem za odpovede radsej si najdem normalne pracu..
    veronikasad Môže byť aj práca na dohodu. Ak nebudeš evidovaný na UP, nie je obmedzená výška príjmu. Len každý mesiac treba isť do zdr.poisťovne a doplatiť za dni kedy si nepracoval ako samoplatitel.
    Mária27 to mu vypočítajú v ročnom zúčtovaní, nie?
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ako samoplatiteľ sa môžeš zaregistrovať aj bez práce.

    Samoplatitel po strednej škole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.