Zavrieť

Porady

Môže mi dať zamestnávateľ dovolenku počas výpovednej doby?

Dostal som skončenie pracovného pomeru podľa §59 odst.1 písm. b a § 63 odst. 1 písm. b zákona č. 311/2001 Z. z.
Výpovednú dobu mám 3 mesiace. Od zamestnávateľa som obdržal list Oznámenie o prekážkach v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej mi patrí náhrada mzdy §142 odst.3 a 4 ZP. Za mesiac jún som mal mzdu vyplatenú priemerom. Júl - zamestnávateľ mi dal dovolenku 15 dní a zvyšok dní mi dal priemerom. August ešte neviem ako mi vyplatia. Chcem sa opýtať či mi zamestnávateľ mohol dať dovolenku keď mi mal vyplácať náhradu mzdy. Dovolenku mi mal preplatiť v poslednej výplate za august. Mám nárok aj na odstupné? Ďakujem za radu a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    anna.triznova
    Dostal som skončenie pracovného pomeru podľa §59 odst.1 písm. b a § 63 odst. 1 písm. b zákona č. 311/2001 Z. z.
    Výpovednú dobu mám 3 mesiace. Od zamestnávateľa som obdržal list Oznámenie o prekážkach v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej mi patrí náhrada mzdy §142 odst.3 a 4 ZP. Za mesiac jún som mal mzdu vyplatenú priemerom. Júl - zamestnávateľ mi dal dovolenku 15 dní a zvyšok dní mi dal priemerom. August ešte neviem ako mi vyplatia. Chcem sa opýtať či mi zamestnávateľ mohol dať dovolenku keď mi mal vyplácať náhradu mzdy. Dovolenku mi mal preplatiť v poslednej výplate za august. Mám nárok aj na odstupné? Ďakujem za radu a odpovede.
    Pokiaľ sa dá, tak sa RD čerpá.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    zamestnavatel ma pravo (aj povinnost) planovat zamestnancom dovolenku. Dovolenku by ti preplatil v pripade, ze by ti ju nenaplanoval a neumoznil cerpat.
    moze ti teda dovolenku pocas VD naplanovat a dat cerpat.
    narok na odstupne mas, zavisi od poctu rokov trvania PP http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2015-a.html#76

    Môže mi dať zamestnávateľ dovolenku počas výpovednej doby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.