Zavrieť

Porady

Prihlasovania a odhlasovanie na sociálnej poisťovni

Zdravím, mám malý problém, zistila som že mám zamestnanca na DoBPŠ, ktorý bol zahlásený na nepravidelný príjem , ale mal byť na pravidelný príjem a už som ho aj ako nepravidelný príjem odhlásila, ako by som to mohla opraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    to je problém, najprv si ho mala prihlásiť a odhlásenie urobiť až potom zrušením prihlásenia, pri kontrole zo sociálnej poisťovne to bude dané ako neprihlásenie zamestnanca, sú možnosti opravy takýchto chýb, každému odporúčam riešiť opravy nesprávneho prihlásenia so sociálnou poisťovňou
    skorpik42 Dnes som telefonovala na SP a panie mi tam povedali, že to neni problém, pokiaľ ide iba o zmenu z nepravidelného na pravidelný príjem u študentov, vraj sa nemusí robiť, len treba potom nepravidelných uvádzať vo Výkaze poistného a príspevkov a pravidelných v Mesačnom výkaze.
    Terezia13 to je síce pravda, ale soc. pois. pri kontrole to bude vykazovať, ako neprihlásenie, pretože si prihlásenie zrušila a až potom prihlásila, najprv je vždy potrebné prihlásiť a potom zrušiť prihlásenie

    Prihlasovania a odhlasovanie na sociálnej poisťovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.