Zavrieť

Porady

Môže ma otec vyhodiť z domu?

Rodičia sa minulý mesiac rozviedli a ja som sa rozhodla, že pôjdem do starostlivosti k matke (mám už 18 a ešte stále študujem). Stále bývame všetci spolu a otec sa mi vyhráža, že ma vyhodí z domu. Má na to nárok? Môže to spraviť? Za odpovede vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ohladom trvaleho pobytu pozri aj tu :http://poradna.hnonline.sk/otazka/mo...e#.VedMAZfp-zg

    V zmysle §7 ods. 1 písm. f) Zákona č. 253/1998 Z.z. nie je možné zrušiť na návrh vlastníka alebo nájomcu trvalý pobyt nezaopatrenému dieťaťu vlastníka alebo nájomcu.

    Pokiaľ je dieťa školopovinné, považuje sa v zmysle §3 ods. 1 Zákona č. 600/2003 Z.z. za nezaopatrené.
    Naposledy upravil arizona : 02.09.15 at 18:37

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    vpodstate jediné o čo sa dá oprieť to, že môžeš v byte zostať je vyživovacia povinoosť rodiča voči dieťaťu - § 62 zákona o rodine, "Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť." keďže ešte študuješ tak podla mna este maju povinnost ta zivit a ubytovat ta, k tomu by si si mohla nejake judikaty najst co riesili podobny pripad
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lejla001 Mamina sa ide súdiť o dom o vrátenie daru, tak je to možné aj takto? a keď hej, tak dokedy prosím?
    Lejla001 A aj keď študujem stále, tak ma môže vyhodiť?
    arizona ako studentka si nezaopatrene dieta, takze asi nie. Kto je na LV napisany ako vlastnik?
    Lejla001 Otec, ale získal to podvodom, ale ten sa nedá dokázať. a je to len od januára 2015 cca napísaný ako vlastník.
    arizona akym podvodom? kto bol vlastnik predtym?
    Lejla001 Predtým to vlastnila mamina od narodenia tu vyrastala, jej otec postavil ten dom, takže môj otec prišiel už úplne do hotového. A využil ju a oklamal, sľuboval jej a nesplnil to a keď mamina prepísala dom na neho, tak do mesiaca podal žiadosť o rozvod.
    ivka70 ak mu ona dom darovala, moze ziadat vratenie daru, kedze sa on k nej nesprava korektne. to je dovod na vratenie. kolko rokov uplynulo od darovania?
    Lejla001 Darovala mu ho v januári 2015, čiže ani rok neubehol ešte.
    ivka70 tak nech mama bojuje, nech sa obrati na pravnika.
    v takomto pripade by ucelovost zo strany otca dokazali lahko. http://www.hurtaj.sk/konanie-o-vratenie-daru.html
    dmc "ucelovost - podvod - dokazali lahko" -- Predavaju niekde v akcii kristalove gule ? ..alebo tu existuje text ktory nevidim a ktory naznacuje ze ma "dotazujuca" dokaz ktory by ako-tak obstal pred sudom ????
    lacotinka " ivka70 (Dnes 21:57) ak mu ona dom darovala, moze ziadat vratenie daru, kedze sa on k nej nesprava korektne. to je dovod na vratenie "

    Zas si to nepredstavuj ako Hurvínek vojnu
    - ak si to takto naplánoval
    - tak sa určite správa tak, aby to bolo v rámci zákona
    - - podať návrh na rozvod NIE je porušením dobrých mravov v zmysle zákona
    ivka70 Ale vyhadzovanie dcery z domu ano ....
      zbaliť

    Môže ma otec vyhodiť z domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.