Zavrieť

Porady

ukončenie VŠ

Prepáčte, že otravujem.... neviem nájsť nič o tom ako sa má postupovať po ukončení VŠ.Kde , kam a do koľko dní sa prihlásiť?
Určite som to tu niekde videla , ale nie a nie to nájsť.

Pekne prosím o link.
ĎAKUJEM
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
ivet.b
Postihy nie su ziadne, nie je povinnost hlasit sa na urade prace. Je to tvoja volba, ak chces dostavat podporu a aby stat za teba platil zdravotne poistenie.
Len za obdobie, kedy nebudes evidovany na urade prace ako nezamestnany, si budes musiet doplatit zdravotne odvody.
A ešte doplním, že toto obdobie sa mu nebude zarátavať do odpracovaných rokov. Teraz možno nad tým mávne rukou, ale môže mu to niekedy chýbať.

Napr. ja som sa neprihlásil načas a pred 3 rokmi, keď som podľa veku mal mať nárok na 25 dní dovolenky, tak som nárok nemal, lebo mi chýbalo 5 dní do 15 odpracovaných rokov. Tak som ten nárok získal až v ďalšom roku.

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK
Ide o to ci ten dotycny ide pracovat alebo nie. Preppokladam ze zamestnat sa este nejde, tak sa musi ist prihlasit len na urad prace. Myslim ze do 3dni, najlepsie co najskor.

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena Viki
Prosím Vás a aké sú postihy, ak sa študent neprihlási do 7 dní na UP a ani sa nezamestná?

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
Postihy nie su ziadne, nie je povinnost hlasit sa na urade prace. Je to tvoja volba, ak chces dostavat podporu a aby stat za teba platil zdravotne poistenie.
Len za obdobie, kedy nebudes evidovany na urade prace ako nezamestnany, si budes musiet doplatit zdravotne odvody.

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena Viki
Ďakujem Vám Ivet a Chobot za odpovede.
Takže už je to "zabité" lebo 7 dní je dnes.
Pekný deň

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
Viki
Ďakujem Vám Ivet a Chobot za odpovede.
Takže už je to "zabité" lebo 7 dní je dnes.
Pekný deň
notak honem na UP ješte sa to stihne, keď je dnes 7. deň!!!!

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.