Zavrieť

Porady

Provízia realit.kancelárie

Zdravím milí poraďáci,
neviete náhodou, koľko %nú províziu berie RK keď sprostredkuje napr.predaj
rodinného domu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Tu píšu,že odporúčanie NARKS je 3-5% z ceny,čítaj:
    http://www.trh.sk/clanky/byvanie-a-r...u-past-51.html
    Inak, ak je tam dom na zbúranie,tak cena padá dole (búracie povolenie,cena za zbúranie,cena za uloženie sute atď.)
    arizona Presne tak. Vela ludi si dnes zrata,kolko stoji buranie,vyvoz na skladku a pod. A kolko casu im to zaberie. Preto su lepsie predajne pozemky bez starych budov.
    Ingrid Ondruskova bez debaty....súhlas...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    u nás, v chudobnom kraji idú byty za 2000, domy za 5000 bez ohľadu na cenu nehnuteľnosti......
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona To je kde ten chudobny kraj, ked si uctuju za predaj RD 5000 euri???
    Mila123 kraj PO, okres KK, 25 % nezamestnanosť
    Ingrid Ondruskova Bože...to je strašnááá cena, ja chápem, že s predajom má maklér aj nejaké starosti, náklady, čas, ale aj tak sa mi to zdá veľa...napr. chceme predať starší rod. dom /hlinený/ prakticky sa predáva len na pozemok, reálny trhový odhad konečnej ceny je cca 22.000,- a ja mám ešte dať 5.000,- RK??? však nám ostane nič moc!!!!
    buchač Ingrid

    Lokalita ? Okres postačí ..
    Ingrid Ondruskova okres Topoľčany
    buchač Ingrid Ondruskova (Dnes 22:18) okres Topoľčany
    ===========================
    Hm...kukol som na http://www.topreality.sk/vyhladavani...ch&page=estate

    Ceny o ničom.
    -----------------------------------------

    Ale šak Ti nič nebráni predať na vlastné triko ?
    Osobne by som predával jedine už len sám.
    -----------------------------------------

    Ale poinformuj sa na možnosť odkúpenia realitnou kanceláriou.
    Ja som týmto spôsobom predal byt a boli sme veľmi spokojný ...aj s cenou a hlavne so službami.
    Ingrid Ondruskova asi budem súhlasiť....na vlastné triko bude najlepšie, bude stačiť len seriózny právnik a takého poznám....
    Mila123 Juraj....máš tam hrúbku.....
    boli sme veľmi spokojní......je správne
    buchač Mila123 (Dnes 23:06) Juraj....máš tam hrúbku.....
    boli sme veľmi spokojní......je správne
    ========================
    Ser na hrúbki.

    Správne je :
    Boly sme spokojný s hrúkou visokjyého čýsla na účte..
    arizona Ingrid,pri tej cene si ani makler neprihodi tolko,ako pri predaji obyvatelneho RD. A ty nemusis platit nic. Ty si povies sumu,ktoru chces dostat a makler si sumu navysi o svoju proviziu. Ak chces kontakt na seriozneho maklera z TO, napis ss
    Ingrid Ondruskova viem že existuje aj takáto možnosť, len ma prekvapuje taká pálka....na našej ulici sú asi 3 takéto domy a keď sused bez RK dostane 22.000,- aj ja chcem tie isté bubáky, ale keď si realitka dá na tú sumu hoc aj 3.000,- už sme na sume 25.000,- a to už môže byť nepredajné....ideálne by bolo provízia cez percentá, tých 3-5% sa mi zdá seriózne.....možno sa pýtate prečo nejdem rovno do realitky sa popýtať, ale poznáte to, prídem opýtam sa a pri pálke 3.000 až 5.000 sa okamžite zdvihnem zo stoličky, tak sa mi to zdá také
    trápne a okrem toho nemám istotu že či mi potom nebude maklér donekonečna vyvolávať že či som si to nerozmyslela....Arizona ďakujem za ponuku, ak sa rozhodneme cez makléra ohlásim sa /ale zatiaľ to vyzerá na priamo.../
    alaya1 Nikdy by som nic nepredavala, ani nekupovala cez Rk. Kupili sme naposledy chalupu, sami sme si ju nasli, boli u notara, za 100 eur mame vsetko, aj kolky, kataster. A istotu, ze vec je po pravnej stranke v poriadku.

    U nas tiez byty po 2000 a domy aj chaty po 5000.- tak kupujuci si rozmysli, ci tolko preplati.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    U nas RK neberu urcene percenta,ale maju zvacsa jednotnu sadzbu. Napr. RD do 100 tis. 2000-2500€. /nitriansky kraj/

    Ako je to v Kosickom kraji,skus sa spytat Danushky
    buchač Danushka je už mimo trhu...dávno...
    arizona Ja viem,ale predpokladam, ze nema sklerozu

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    pri serioznych realitkach plati tych 3-5%. Ak chce niekto podstatne vyssiu sumu tak sa s nim nebavit. takym sposobom robi nehnutelnost tazko predajnou len preto, ze chce sam zarobit.

    Provízia realit.kancelárie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.