Zavrieť

Porady

Môže byť finančný agent zároveň aj zamestnávateľom?

mám živnosť, ktorá je ale pozastavená a ktorú zatiaľ nechcem otvárať, no aktuálne som zapísaná ako podriadený finančný agent v NBS. Môžem prijať niekoho do pracovného pomeru, alebo je to vylúčené?
edit: nikto neporadí?
Naposledy upravil vvega : 09.09.15 at 14:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ty v podstate podnikáš na základe iného, ako živnostenského oprávnenia a napriek tomu, že máš živnosť pozastavenú - povinnosti z titulu finančného agenta Ti trvajú
    to znamená ak si bola povinná platiť napr. odvody na SP tak ich platíš riadne ďalej na základe minuloročného DP, samozrejme tiež platíš odvody na ZP (ak máš súbeh so zamestnaním, alebo zdravotné postihnutie tak zo sumy, ktorá Ti vyšla z DP z roku 2013 preddavky a v rámci RZZP si to potom vysporiadaš.) Ak si len finančný agent, bez "zdravotného postihnutia" tak potom min. sumu 57,68
    Ako Ti napísala Katka môžeš prijať niekoho do pracovného pomeru
    vvega tak super, ďakujem veľmi pekne
    vvega dakujem, ale nejako som v tom nenašla odpoveď na moju otázku, je to nejako všeobecne popísané.
    Katy a R ?? - máš tam aj presnú definíciu zo ZP

    Môže byť finančný agent zároveň aj zamestnávateľom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.