Zavrieť

Porady

Samozdanenie FA z EU a nárok na odpisy (daňové, účtovné)

Tovar /stroj / sa začal prepravovať z EU od platcu DPH 24.08.2015 (podľa CMR) a my sme na SK prevzali 26.08.2015. Riadnu Faktúru nám vystavili s dátumom 22.07.2015 bola doručená dnes. Je správne keď to samozdaním dňa 15.09.2015 (na vstupe aj výstupe?) a dátum do KV dám dátum dodania 22.07.2015 ? A taktiež mám odpisy počítať až od 09.2015 (daňové aj účtovné?) Alebo nám majú prerobiť FA? nikto?
Naposledy upravil kuravesele : 11.09.15 at 13:16
4 komentárov     zbaliť
avalik aj by som odpovedala ale uz sa mi nechce kopirovat veci, ktore su na stranke financnej spravy a tiez rozoberane na porade
kuravesele avalik neuraz sa, ale asi keď nie som si istá tak to môžem napísať na poradu. Keď ide aj o banálnejšiu otázku a aj opakujúcu sa tak aspoň ja sa snažím odpovedať keď viem, a keď nie tak to nekomentujem. Neuraz sa ale je to môj názor.
avalik Praveze ja viem odpoved, preto som si dovolila komentar ... a ak sa nemam ja urazit za tvoj komentar, preco si ty urazena?
kuravesele nie som urazená, iba ma zaráža takýto prístup. Ak by si ty alebo aj niekto iný zadal túto otázku, na ktorú viem 100% odpoveď tak ju napíšem, a nerobím okolo toho okolky...a mohli sme sa aj my týchto argumentov vyhnúť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Samozdanenie FA z EU a nárok na odpisy (daňové, účtovné)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.