Zavrieť

Porady

Ahojte, mám možnosť kúpiť ornú podu o rozlohe 2ha

Ahojte, mám možnosť kúpiť ornú podu o rozlohe 2ha ( 4 pozemky, bez prístupovej cesty, v prenájme) v okrese Trnava. Ozázka 1: cena je 4500/ha , je to primeraná cena alebo podozrivá cena? (Som skor názoru , že je primeraná) Otázka 2: Nájomná zmluva súčastnému majitelovi končí o mesiac a pol v zmluve má , že výpovedná lehota je 5 rokov. Znamenalo by to pre mňa, že 5 rokov musím 5 rokov prenajímať družstvu podu? Dá sa to obísť ak by som bol nový majiteľ? Može tam byť nejaký háčik v nájomnej zmluve - že sa dostanem o peniaze? Nájomné za podu 5 rokov by som bral v takomto prípade ja? Budem vdačný za postrehy
lacotinka ak je cena 0,45 €/m2 ,tak nájomné bude niekde okolo 0,4 Sk/m2
ak nechceš na nej podnikať
nebude sa stavať
načo ti je investícia s návratnosťou 27 rokov ???????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    4000 maximum....a ešte je bez prístupovej cesty.....to by sme museli vidieť zmluvu medzi poľn.družstvom a terajším majiteľom.....keď sa zmení majiteľ, môže to byť úplne iné....v našej oblasti /Partizánske/ skupujú ornú pôdu za 3500.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacotinka 3500 za hektár
    asi teda €
    to je 0,35 za m2
    pozri/ odhadni na 15 rokov budúcnosť tej parcely
    ak sa NIČ nebude stavať, tak skôr áno
    terezamaria Milan ale ornú pôdu nemôžeš brať ako stavebný pozemok....možno ho raz preklasifikujú :-)))
    lacotinka Ja som pred predajom (aj pred ROEPom) pozrel územný plán
    samozrejme to neznamená, že o 10 rokov tam niečo niekto nepostaví
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Cena ornej pôdy ktorú napríklad akceptujú banky je dvojnásobok ceny určenej zákonom o miestnych poplatkoch. príloha 1. Trnava nechce sa mi hľadať môže byť tak 0,8€/m2 teda max 1,6€ nájomné by malo byť asi 10% ceny teda 0,08/rok ale nie som si istý.

    Ahojte, mám možnosť kúpiť ornú podu o rozlohe 2ha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.