Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie ZP - zamestnaný dôchodca

Prosím poraďte,
musí podať ročné zúčtovanie zamestnanec dôchodca, ktorý poberá starobný dôchodok?
Ďakujem
gong.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Gong
    Prosím poraďte,
    musí podať ročné zúčtovanie zamestnanec dôchodca, ktorý poberá starobný dôchodok?
    Ďakujem
    gong.
    Pokiaľ bol zamestnaný celý rok a neprekročil príjem 43095 tak nemusí. A pokiaľ mal v každom mesiaci nad 43095 tiež nemusí. Berie sa ako klasický zamestnanec

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    áno,ale podľa mňa je to tak, že ak zarobil, čo i len v jednom mesiaci nad 43095 musí podať RZ. A v prípade, že by mal jednorázový príjem nad 43095 tak tiež musí podať RZ. Preto mi nie je z tvojej odpovede jasné z tvojho príspevku, "mal v každom mesiaci nad 43095" podľa mňa v tom prípade musí podať RZ. Opravte ma ak sa mýlim.
    Ď

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Gong
    áno,ale podľa mňa je to tak, že ak zarobil, čo i len v jednom mesiaci nad 43095 musí podať RZ. A v prípade, že by mal jednorázový príjem nad 43095 tak tiež musí podať RZ. Preto mi nie je z tvojej odpovede jasné z tvojho príspevku, "mal v každom mesiaci nad 43095" podľa mňa v tom prípade musí podať RZ. Opravte ma ak sa mýlim.
    Ď
    Ak mal od januára do decembra v každom mesiaci príjem nad 43095 (tento dôchodca si zaplatil poistné z maxima už počas roka), nemá povinnosť podávať RZP.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ako píše Katkaj, ak v každom mesiaci zarobil nad 43095, tak nemusí podať RZZP. Musí podať, len ak mal "kolísavý príjem" - t.j. aspoň jeden mesiac nad 43095 a aspoň jeden mesiac pod 43095 Sk.

    Ročné zúčtovanie ZP - zamestnaný dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.