Zavrieť

Porady

Tzv. pomoc zo Všeobecnej ZP

Musím sa podeliť o čerstvý zážitok. Dnes začali chodiť (doporučene ) listy zo Všeobecnej ZP s predtlačeným tlačivom typ B na ročné zúčtovanie. Kamarátka mi volala so zdesením, pretože tam v riadku 26 ( úhrn zaplatených preddavkov) mala čudné číslo, ktoré nezodpovedalo pravde. Po telefonáte na expozitúru vyšlo najavo, že je to údaj iba za pol roka, lebo majú chybu v programe. Tlačivo vraj nemá brať do úvahy, môže ho zahodiť a vypísať si druhé , so správnymi údajmi .
Tak nám teda pomohli .....
Zaujímalo by ma, koľko stojí táto " pomoc ".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Johanka
    Musím sa podeliť o čerstvý zážitok. Dnes začali chodiť (doporučene ) listy zo Všeobecnej ZP s predtlačeným tlačivom typ B na ročné zúčtovanie. Kamarátka mi volala so zdesením, pretože tam v riadku 26 ( úhrn zaplatených preddavkov) mala čudné číslo, ktoré nezodpovedalo pravde. Po telefonáte na expozitúru vyšlo najavo, že je to údaj iba za pol roka, lebo majú chybu v programe. Tlačivo vraj nemá brať do úvahy, môže ho zahodiť a vypísať si druhé , so správnymi údajmi .
    Tak nám teda pomohli .....
    Zaujímalo by ma, koľko stojí táto " pomoc ".
    To je fakt super!!! Nepotrebuje komentár. Aspoň tie peniažky teraz pri ročnom zúčtovaní získajú späť. Aspoň na niečo je im to ročné zúčtovanie dobré, bohužiaľ v mnohých prípadoch je v neprospech poistencov.
    Naposledy upravil Tweety : 01.06.06 at 11:55

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    24 SKK doporučený list+10 SKK papier+obálka+20 minút práce pani z VšZP.:p Takže okolo 90 SKK. V prípade 300.000 slovenských živnostníkov pekné číslo.
    Naposledy upravil Braňo : 01.06.06 at 12:01

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Dnes som mala v rukách tri takéto predlačené zúčtovania, ani jedno nebolo dobré! Načo to vôbec robili? Správne boli len rodné čísla a nacionále!

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Aby minuli tlačivá. Ktovie ktorej spriaznenej tlačiarenskej famílii dali zarobiť? Napriek všetkému - nech si korunky v zdraví užijú . Aj SK pošta si príde na svoje,zacvakáme za internet, trocha sa porozčuľujeme, zabijeme kopu času ..... a doba prinesie nejaké nové tlačivá ..... a tak stále dokolečka ...... a žili šťastne, kým nepomreli .

    V BB už účtovníčky strieľajú, takže opatrne !

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Som rada , že ste reagovali aj na tentú kúsok VŠZP. Ja som tiež dnes obdržala pomôcku poisťovne a tiež v riadku 26 som mala uvedenú sumu , ktorú neviem ako dostali . Podľa nich je 910x12= 10 910 a nie 10 920 Sk.
    Takže som sa s touto pomôckou vybrala do VŠZP v Košiciach , kde mi trvalo hodnú chvíľu kým som ináč veľmi milej pracovníčke vysvetlila o čo mi vlastne ide. Ak sa jej to nakoniec podarilo pochopiť , tak len reagovala , čo tí v Bratislave nevedia počítať? A nehovorím o tom , keď som jej predložila vyplnené tlačivo z internetu , tak sa opýtala kolegyni , či také tlačivá vôbec môže prevziať? Tak ja už vlastne vôbec nechápem , načo mi vlastne platíme štátnych úradníkov, ktorí Vám nie že nepomôžu , ale vo väčšine prípadov Vás ešte viacej popletú a vlastne Vy ste tí , ktorí dávajú rady im a nie naopak. Nebyť PORADY a vôbec všetkých super príkladov a návodov a usmernení na tejto stránke neviem , neviem . Vďaka všetkým za rady ako aj sa usmernenia nielen v tento oblasti ,ale vo všetkých iných témach , ktoré mne osobne veľmi pomohli.
    Aj napriek tomu všetkému si myslím , že aj tie pracovníčky v štátnej správe by si mali uvedomiť , že nie všetko im nadriadení musia predostrieť a mám pocit / možno je to len môj pocit , ale je to tak/ , že trošku samostatnosti a samovzdelávania by im neuškodilo. Toľko z mojej strany.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja budem trošku
    Dnes manžel doniesol doklad o výške príjmu, podotýkam, že robí v štátnej správe. Firma, ktorá zamestnáva niekoľko stoviek zamestnancov.
    Už 3 roky sme presťahovaní - na výplatných páskach sme, v doklade o príjme nie. Nové DIČ zrejme úradníčka nezaregistrovala a doklad vystavila so starým DIČom. A zrejme jej údaj - číslo platiteľa poistného veľa nehovoril, lebo na ten sa rovno vykašľala...

    A práve čítam údaj - úhrn preddavkov na postné : XXXX,70

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Marianna01
    Ja budem trošku
    Dnes manžel doniesol doklad o výške príjmu, podotýkam, že robí v štátnej správe. Firma, ktorá zamestnáva niekoľko stoviek zamestnancov.
    Už 3 roky sme presťahovaní - na výplatných páskach sme, v doklade o príjme nie. Nové DIČ zrejme úradníčka nezaregistrovala a doklad vystavila so starým DIČom. A zrejme jej údaj - číslo platiteľa poistného veľa nehovoril, lebo na ten sa rovno vykašľala...

    A práve čítam údaj - úhrn preddavkov na postné : XXXX,70
    To sa asi už ani nedá komentovať Alebo žeby si niekto 1.jún deň detí pomýlil s 1.aprílom? :p

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja som na tie tlačivá ani nečakala, vyplnila som ich s pomocou programu od somi. Vždy mám z každého tlačiva kópiu pre seba. Takže som si spravila aj kópie RZ s papierom, na ktorom nám majú potvrdiť prevzatie.

    Pracovníčka VŠZP na ne pozerala ako "teliatko na nové vrátka" a stále som jej musela hovoriť, toto je moje, toto je vaše. Ako keby ich videla prvý raz.
    Asi toho majú fakt veľa.

    Tzv. pomoc zo Všeobecnej ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.