Zavrieť

Porady

Danovo uznatelny vydavok : odstupne pri ukonceni PP 60 par.

Je danovo uznatelnym vydavkom ODSTUPNE ak je dane zam-covi pri ukonceni PP dohodou par. 60 ZP? dakujem.
veronikasad dôvod skončenia prac.pomeru je uvedený v dohode ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak tam nie je odvolávka na § 63, tak nie je.
    Platí § 76 ZP
    (2) Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, odstupné najmenej v sume
    a) jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval menej ako dva roky,
    b) dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov,
    c) trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej päť rokov a menej ako desať rokov,
    d) štvornásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej desať rokov a menej ako dvadsať rokov,
    e) päťnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dvadsať rokov.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sam3 A v pripade ak by to zam-tel zahrnul do kolektivnej zmluvy?
    veronikasad Čo zahrnul do KZ ? Aký je dôvod ukončenia prac.pomeru ?
    Tweety čiže v každom prípade pri § 60 ?
    sam3 nie v kazdom....iba ak by zam-tel chcel dat.... ja viem ze je to pritiahnute za vlasy, ale vidim, ze vo FI v ktorej pracujem cerstvo tu maju take praktiky, ze pri obyc.60 davaju odstupne, ak sa nechcu so zamcom natahovat, tak hladam nejake riesenie.
    Tweety veď môžu dať odstupné alebo odmenu
    veronikasad Vyplaťte to formou odmeny, odvody sú rovnaké a nemáte čo riešiť.
    sam3 Ja viem, to iste som navrhovala, ale kolega sa odvolal ze ked to nemaju na vyst.dokumente ze ukoncenie nepodpisu. mozem teda navrhnut aby na vyst.dokument uvadzali formulku: narok na bonus vo vyske napr.2-mesacnych platov? dakujem.
    veronikasad Ja by som na dohodu napísala : Pri ukončení prac.pomeru bude zamestnancovi vyplatená odmena vo výške (uviesť sumu)
    sam3 Inak vsimli ste si ods.7 par.76 ZP? : Zamtel moze poskytnut zamcovi odstupne aj v inych pripadoch ako podla odsekov 1 a 2.
    sam3 Co vy nato? podla tohto paragrafu by to aj slo, ci?
    Tweety ej veru všimli sme si, všimli, veď som aj napísala, že môže dostať odstupné
    sam3 Mas pravdu Tweety, teda dakujem
    veronikasad Môže, ale pre zamestnávatela je to nedaňový výdavok - a to asi zamestnávatel nechce.
      zbaliť

    Danovo uznatelny vydavok : odstupne pri ukonceni PP 60 par.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.