Zavrieť

Porady

Zabudnutý odpis auta

V roku 2014 účtovníčka zabudla odpísať automobil / posledný odpis/
vo výške 6000,00 eur. Teraz sa to zistilo, lebo auto sa predalo v roku 2015 v hodnote 5000,00 eur. Ako to dať do poriadku? Neradi by sme robili dodatočné daňové.
Naposledy upravil ekovm : 16.09.15 at 11:04
3 komentárov     zbaliť
veronikasad pýtaš sa na daňový alebo účtovný odpis ? Účtujete v JU alebo PU ?
ekovm Aj daňový aj účtovný odpis a prepáčte, zabudla som je to PU
veronikasad v PU to bez opravy účtovania nepôjde. Daňový odpis môže byť prerušený.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za rok 2014 môžete vykázať prerušené odpisovanie. Pri predaji auta uplatníte zostatkovú cenu auta ako VOZD.
    Netreba robiť dodatočné DP za rok 2014

    Platí pre JU
    Naposledy upravil veronikasad : 16.09.15 at 14:38
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekovm Ešte tomu úplne nerozumiem. Môj posledný odpis by bol býval 6.260,75 eur za 2014 / tento odpis sme zabudli zaúčtovať/ Môžeme ho teraz ako prerušenie v roku 2014? My sme ho predali za nižšiu hodnotu a to 5000 eur - v roku 2015.
    Tweety prerušiť sa dajú len daňové odpisy nie účtovné, ak nebol urobený účtovný odpis, tak ho zaúčtuj a oprav potom celkové účtovanie pri predaji
    ekovm Ďakujem
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Urobiť opravu účtovania. Daňový odpis pozri tiež. Ale ak ste v priebehu roka MV predali, nárok naň ste nemali.
    ekovm Prosím mohli by ste mi napísať akým spôsobom to mám teraz zaúčtovať? Auto sa predalo v roku 2015. a odpis sa nevykonal v roku 2014. Ďakujem vopred
    Tweety najprv pozri pôvodné účtovanie, a to, čo bolo zlé vystornuj a zaúčtuj správne

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Kedže ste nezaúčtovali odpis v roku 2014, vykázali ste nižšie náklady a vyšší zisk (vyššiu DPPO), než ste mohli vykázať. Preto náklady 2014 môžete zaúčtovať v roku 2015 bez potreby podávať dod.DPPO.
    Takže účtovný odpis účtovaný v roku 2015 bude daňový tak, akoby bol aj v roku 2014. (predpokladám, že u vás je UO=DO).
    kludne teda urob zápis 551/082
    Auto ste predali, takže vyradiť 082/022.
    v DPPO 2015 nebudeš riešiť nič.
    ekovm Ďakujem, ospravedlňujem sa že až teraz som Váš príspevok zbadala.

    Zabudnutý odpis auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.