Zavrieť

Porady

Je nutná refakturácia?

Dobrý deň prajem, prosím vás potrebovala by som pomoc pri refakturácii.
Firma A prenajíma kamióny firme B. V nájomnej zmluve sa dohodli, že firma B znáša všetky náklady na prevádzku sama. Firma B si hradí zo svojho účtu platby kartami za mýta v zahraničí (HU, SE, PL, CZ, AT). PHM a mýto SK jej firma A refakturuje, nakoľko faktúra chodí na firmu A. Chcem sa opýtať, či je nutné aj ostatné mýta refakturovať, ak na pokladničných dokladoch nikde nie je meno a údaje firmy A , je tam uvedené len ŠPZ automobilu , prípadne reg. číslo firmy A, ktorá je uvedená v TP vozidla.
Dúfam, že som to napísala aspoň trošku zrozumiteľne, ak nie, upresním.
Ďakujem vopred za odpovede.
Naposledy upravil Viťka : 05.10.15 at 20:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Kto platil za nakup tymi pokladnicnymi dokladmi? Ak tie nakupy realizovala firma B, tak ich ma samozrejme pravo zauctovat. Ak to nakupovala firma A, tak by si to mala zauctovat a vyuctovat firem B.
    Predpokladam ale, ze firmy A a B su prepojene, a hladas sposob, ako si to zjednodusit a nakupy firmy A dat do uctovnictva firmy B priamo, ako keby tie nakupy realizovala firma B... ECV vozidiel moze byt aj na dokladoch firmy B, kedze kamiony maju v najme a mozu si tym padom uplatnovat suvisiace naklady. Ohladom registracneho cisla sa neviem vyjadrit, neviem ake reistracne cislo z TP Mas na mysli.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Viťka Ďakujem za odpoveď. Áno firmy sú prepojené a chcem si prácu zjednodušiť. Pokladničné doklady si hradí firma B, ktorá má kamióny v prenájme. A čo sa týka reg. čísla, tak to nie z TP, ale číslo pod ktorým majú zaregistrovanú firmu A na Viatolle.
    Consultix Ak je tam uvedena registracia spolocnosti A, tak by som o tych nakladoch urcite neuctoval priamo v spolocnosti B.
    Viťka Presne to som si myslím aj ja, preto som to doteraz refakturovala.
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Každá firma fakturuje to, čo si nárokuje na úhradu. Trochu zmätočne zadaná otázka, ale v princípe som odpovedala. Ak firma nepožaduje za mýto úhradu od druhej spoločnosti, tak nefakturuje, Samozrejme, ak si vie príslušné náklady obhájiť z hľadiska dane z príjmu, tak problém nie je.
    Viťka Ďakujem pekne za odpoveď, mýto je uhradené firmou B, takže firma A si úhradu nenárokuje, len som to zatiaľ refakturovala a úhrady účtovala cez ID. Ale je to dosť zdĺhavé, tak preto zisťujem, či je vôbec refakturácia v tomto prípade potrebná.

    Je nutná refakturácia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.