Zavrieť

Porady

Platobný rozkaz zo súdu. Ako postupovať?

Zdravím, dostal som platobný rozkaz na úhradu nejakých dlhov. So všetkým súhlasím a chcem to zaplatiť. Moja otázka znie, že ako mám postupovať? Stačí uhradiť všetko čo je v tom rozkaze a hotovo? Alebo to mám ešte niekde nahlasovať, na súd alebo niečo také? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Platobný rozkaz. V ňom by mala byť uvedená suma, ktorá sa má vyplatiť, dátum dokedy a prípadne adresa oprávneného, alebo číslo účtu.
    Teda len splníš to, čo ti súd nariadi. Doklady o tom, že si to vykonal (výpisy z banky, ústrižok zloženky, podací lístok a pod.) - to si ulož - a ak máš možnosť - urobiť si i kópiu. Pre istotu, ak by náhodou nejaký "iniciatívny blbec" opäť od teba pýtal to isté.
    Takto nejako vyzerá Platobný rozkaz (tento je od Noriky... voľne dostupný):
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin Rejžo Brudňák Ďakujem za rýchlu odpoveď
    Mária27 oznám to aj súdu
    lacotinka načo ????????????????
    misoft Pre istotu.....
    Consultix Ak bol navrhovatel zastupeny pravnym zastupcom, odporucam uhradu oznamit aj jeho pravnemu zastupcovi. Stretol som sa s pripadom, ze Navrhovatel zabudol potvrdit/oznamit uhradu svojmu pravnemu zastupcovi, ktory potom automaticky podal navrh na zacatie exekucie...
    misoft ...čo asi v prípade Martina nie je podstatné - pretože nie je navrhovateľ.... asi je povinný, keďže DOSTAL platobný rozkaz a pýta sa na postup pri platení....
    Consultix Presne preto, lebo je odporca (povinnym by bol az v exekucii) mu navrhujem, aby platbu oznamil aj pravnemu zastupcovi navrhovatela. Pre pripad, ze by navrhovatel zabudol oznamit uspokojenie svojej pohladavky svojmu pravnemu zastupcovi a ten by po pravoplatnosti PR dal navrh na exekuciu.
    misoft To dáva zmysel.... lebo medveď a problém je v schránke na poštu.... Ale nie je to povinnosťou....
      zbaliť

    Platobný rozkaz zo súdu. Ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.