Zavrieť

Porady

Dohoda popri TPP

Dobrý deň, pracujem na TPP a popritom chcem uzavrieť druhý pracovný pomer - na dohodu. Keďže moja mzda je 2,40€/hod a môj týždenný pracovný čas je cca 33h mám nárok na odpočítateľnú položku zo zdravotného poistenia, ktorá platí od tohto roku. Z toho vyplýva, že som nútená zamestnávateľovi, u kt. mám TPP predložiť túto novouzatvorenú dohodu a nárok mi asi zaniká. Chcem sa spýtať, čo všetko mi ešte z tejto zmeny vyplýva prípadne môjmu novému zamestnávateľovi, keďže predpokladám, že u TPP zamestnávateľa sa nič nezmení. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JML79 je offline (nepripojený) JML79

    JML79
    Narok na odpoc. polozku sice u zamestnavatela zanikne, ale ak prijem z HPP a dohody spolu nepresiahne 570€ mesacne, douplatni odpocitatelnu polozku v rocnom zuctovani ZP. Prijem z dohody bude taktiez zdanitelnym prijmom a ak sucasny zamestnavatel vykona RZD, je potrebne mu dorucit potvrdenie o zdanitelnej mzde z dohody.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    malinkazk Samozrejme to mi je jasné, že k RZD budem dokladovať aj prijmy z dohody, ktoré i keď budú viac menej symbolické určite nepresiahne súhrn príjmov sumu 570€/mes.
    Zdravotná poisťovna túto odpočítateľnú položku douplatní automaticky na základe RZD ktoré mi bude robiť zamestnávateľ TPP?
    veronikasad Nie, ZP "douplatní" odpočitatelnú položku na zdr.poistenie v RZZP, ktoré bude robiť z podkladov z mesačných výkazov od oboch zamestnávatelov.
    malinkazk Ďakujem, takže zdravotná poisťovňa na základe mes. výkazov douplatní nárok automaticky a následne mi bude táto čiastka vrátená?
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Odpočítateľnú položku myslím daňovo si môžeš uplatniť len u jedného zamestnávateľa u druhého nie. Daňovo vysporiadaš buďto požiadaním zamestnávateľa o RZD a doložíš potvrdenie aj z dohody, alebo sama si urobíš daňové priznanie, kde sa daňovo vysporiadajú všetky príjmy.
    malinkazk Áno tak to plánujem, že u zamestnávateľa TPP doložím potvrdenie aj z dohody pre účely RZD a vlastne by som mala doručiť aj kópiu dohody účtovníčkam súčasného zamestnávateľa alebo ich stačí len informovať o tom, že od októbra budem mať 2. pracovný pomer?
    Ja sa v tomto veľmi nevyznám ale ak to mám správne pochopené tak účtovníčka zamestnávateľa od dohody ma nahlási do poisť., ja len oboznámim účtovníčky zamestnávateľa TPP (samotný zamestnávateľ o tom samozrejme vie) o tom že mi vznikol druhý pracovný pomer na dohodu a na konci roka len doložím potvrdenie o prijmoch z dohody pre účely RZD. Prosím opravte ma, ak nie. Ďakujem veľmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.