Zavrieť

Porady

Držitel auta.

Ahojte chcela by som sa niečo opýtať. Mám známeho, ktorý nafukal za volantom a automaticky mu zobrali papiere ale ja chcem vedieť čo z jeho auto može na nom niekto jazdiť ked je stále ten moj známy pisaný aj ako majiteľ aj držitel??? a len chcem vedieť či stačí prepísať držitela auta aby ani jedna strana nemala s toho zle.
Naposledy upravil ivka70 : 22.09.15 at 04:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Majitel moze zo svojim majetkom nakladat podla lubovole aj napriek tomu ze mu zadrzali VP. Moze ho predat - darovat - prepisat. Moze ho aj pozicat a aj bez zmeny majitela/drzitela na aute moze jazdit aj cudzia osoba bez prepisu avsak v pripade ak Policia bude vykonavat setrenia - bude oslovovat majitela vozidla (napriklad objektivna zodpovednost)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Majitelom motoroveho vozidla moze byt aj niekto, kto nema vobec vodicske opravnenie, aj napr. malolete dieta.
    takze jeho auto moze s jeho suhlasom viest ktokolvek, kto vodicske opravnenie ma.
    Naposledy upravil ivka70 : 22.09.15 at 08:30

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Držiteľ, resp. majiteľ mot. vozidla.... je to zaznačené v dokladoch od vozidla a označuje majetkový vzťah k danému vozidlu. Na tom vozidle teda môže jazdiť každý, kto spĺňa podmienky pre vedenie vozidla a povolil to majiteľ vozidla.
    Vodičský preukaz - nie je majetkom toho, kto ho dostal - je to osvedčenie toho, že ten, komu bol VP vydaný (držiteľ) je oprávnený riadiť motorové vozidlo. Akékoľvek podľa obmedzení a podmienok, zaznačených vo VP.
    Ak PZ zadrží VP - nemôže riadiť žiadne motorové vozidlo - ale môže MAŤ vozidlo - ako svoj majetok. Toto mu policajti vziať nemôžu (iba v zákonom stanovených prípadov).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.