Zavrieť

Porady

domov pre seniorov

Vie mi niekto poradit dobry domov pre seniorov pre mojho 82-rocneho otca na slovensku??
Naposledy upravil Ľubica Hicová : 22.09.15 at 07:22
3 komentárov     zbaliť
ivka70 A to ti je uplne jedno, v ktorej casti Slovenska?
buchač A je Ti jedno, koľko sa za pobyt platí ?
Ľubica Hicová do tych 600 by to slo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Doporučujem najbližšie k tvojmu alebo jeho bydlisku. Aby si vedela za ním dochádzať bez problémov kedykoľvek, alebo aby poznal niektorých obyvateľov ešte pred pobytom v DD. Ak nič z toho nie je rozhodujúce, tak som počula dobré referencie o Čadci.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ľubica Hicová je to u nas komplikovane, ja zijem v mnichove , otec pri stropkove, vo svojom dome, ale citi sa tam osamely, je pomerne spolocensky typ, ma aj opatrovatelku, ale je tazko niekoho normalneho zohnat za nie Vela penazi.....
    ako sa to vola v cadci???
    Dav http://stefanika.dsszsk.sk/
    arizona Tak mu najdite nejaky domov v blizkosti domova. Ked je spolocensky typ, tak bude mat moznost sa nadalej stretavat so znamymi. Ak bude blizko,aj oni ho castejsie navstivia.
    Dav a ešte je dobré a s voľnými miestami ,alebo krátkou čakacou dobou http://www.likavka.sk/content/dss-zps-kontakt
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Suhlasim s Dav. Domov pre otca hladaj v blizkom okoli,ved ho asi planujes navstevovat,ci obcas zobrat npar dni domov,ak to jeho zdr.stav dovoli. Ked ho umiestnis na druhom konci republiky,tak sa bude citit opusteny,nebudes mat dostatok casu na navstevy.

    Nevieme,ake choroby ma tvoj otec. Podla toho zalezi,ci lekar a schvalovacia komisia na VUC da doporucenie na Domov dochodcov,alebo domov socialnych sluzieb,alebo nejake specializovane zariadenie podla konkretnej choroby.

    Je lepsie najst zariadenie v blizkom okoli,je vacsia sanca,ze si otec najde aj nejakych znamych, s ktoymi sa bude mat o com porozpravat...

    Ked je otec leziaci,je to viac menej jedno,ale ak este chodi,tiez je dolezity vyber prostredia. Ak je mestsky clovek,bude mu skor vyhovovat zariadenie v meste,ak je clovek z dediny,tak urcite mu bude vyhovovat zariadenie niekde v obci,v prirode...

    Daj si do vyhladavaca " VUC + mesto,kde byvas" ,tam najdes v ponuke zoznam zariadeni. Obehni si zariadenia osobne,popozeraj,pytaj sa. Jednym z najdolezitejsich faktorov je spytat sa na pocet personalu,sestier,opatrovatelov na dany pocet klientov...cim viac,tym lepsie. Lebo ak ma domov na niekolko desiatok klientov 2-3 opatrovatelky na smenu,tak zazraky pri opatere neocakavaj.
    Ľubica Hicová ako toto vyzera skvele, aj cenovo prijatelne, dakujem za tip
    mareko Nie je za čo, rada som pomohla. Momentálne je tam naša pani suseda, a vraj si veľmi pochvaľuje, zlepšila sa jej psychika, má dobrú náladu a stálu spoločnosť a je jej veselšie . Presne, tie ceny sú normálne, čo sa o väčšine zariadení nedá povedať.
    arizona 22.09.15 05:24 priradil do Porady
    arizona 22.09.15 05:24 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.