Zavrieť

Porady

Musím prijatú faktúru vystavenú v Nemecku evidovať v účtovníctve?

Ahojte...konateľ bol v Nemecku pre tovar, kde ho na mieste aj v hotovosti zaplatil, avšak doklad o úhrade nemá (neviem či ho stratil alebo čo...) Je nutné aby som faktúru účtovala ? ďakujem
3 komentárov     zbaliť
avalik Firma je platitel DPH? Faktura je s alebo bez DPH?
michaela.gubova firma je platiteľom DPH a a faktúra je vystavená bez DPH...
avalik vystavená bez DPH - vystavil neplatiteľ DPH alebo je tam uvedený prenos daňovej povinnosti? Cesta do Nemecka bola len kvôli nákupu tohto tovaru? Vyúčtoval si cestovné náhrady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak mu nebude chýbať v účtovníctve, tak nemusí. Ale zrejme ten tovar kúpil pre potreby firmy, nie? A ako potom zaúčtuješ výber z pokladne? AK nijako, v pokladni bude manko.
    michaela.gubova nakoniec ten tovar zostáva u konateľa, čiže ďalej sa nepredáva a takisto platil ho zo svojho....takže mi ide len o to či mám čachrovať s tou faktúrou, keďže je vystavená na firmu alebo to môžem nechať tak... (som naňho naštvaná, pretože sa mal najprv o tom poradiť a až potom konať)
    Tweety ak je pre jeho potreby navyše zaplatil zo svojho, nemusíš o nej účtovať, potom ju ani nemal prečo dávať vyhotoviť na firmu

    Musím prijatú faktúru vystavenú v Nemecku evidovať v účtovníctve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.