Zavrieť

Porady

Musím uhradiť faktúru za stavebné práce na ktoré som podal reklamáciu ?

Dobrý deň,

prosím Vás, mohli by ste mi poradiť v nasledovnom :

Dal som si doma urobiť určité stavebné práce. So zhotoviteľom som neuzavrel žiadnu zmluvu o dielo ani inú dohodu - len v cenovej ponuke je stručný rozsah prác, materiálov a ceny ( a celková cena ).

Časť z vykonaných prác podľa mňa nemá dostatočnú akosť. Toto som reklamoval u zhotoviteľa, od ktorého som obdržal zamietnutie reklamácie s tvrdením, že predmetná časť diela spĺňa náležitú akosť. Vec by som chcel ďalej riešiť – prípadne aj právne.

Zhotoviteľ mi však už vystavil faktúru na celé dielo ( teda aj na reklamovanú časť ), ktorú som zatiaľ nezaplatil. Faktúra je už po dátume splatnosti ( 13.12.2013 ) a zhotoviteľ mi už poslal aj upomienku.

Faktúru chcem zaplatiť, až sa vyrieši reklamácia.

Chcem sa opýtať, či faktúru musím zaplatiť, alebo nie, keď nesúhlasím s rozhodnutím zhotoviteľa o reklamácii a chcem v tejto veci ďalej konať ?

Alebo zaplatiť len za práce, ktoré sú v poriadku a za reklamované zatiaľ nie ?

Obávam sa, že keď zaplatím, zhotoviteľ už nebude mať so mnou záujem komunikovať a bude robiť v ďalšom konaní prieťahy a schválnosti.

Ďakujem Vám za pomoc.
Naposledy upravil xfg : 11.01.14 at 12:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Postup pri reklamácii je predsa jasný, nie? Píše sa tam niekde o tom, že reklamujúci nemusí uhradiť faktúru?

    určite by to chcelo poznať bližšie okolnosti a stanovisko druhej strany. Možno je to málinko inak. Možno je "nedostatočná akosť" iba zámienka... Je to žiaľ bežný postup zo strany zákazníkov. Vydieranie remeselníkov, ktorí sú vždy v nevýhode. Preto ako píše pavol54, musí to posúdiť stavebný dozor.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ústna zmluva je tiež zmluva, na kvalitu prác dohliada stavebný dozor, v stavebnom povolení si ho určite mal, ak nie si spokojný musíš si prizvať na znalecký posudok súdneho znalca, až na základe ich záverov môžeš postupovať podľa obchodného zákonníka inak je to tvrdenie proti tvrdeniu. lepšie by bola čiastočná úhrada

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    by som mu zaplatila polovicu a pisomne oznamila, ze zbytok uhradim az po ukonceni prac.

    Musím uhradiť faktúru za stavebné práce na ktoré som podal reklamáciu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.