Zavrieť

Porady

maďarský chlieb

recept
Naposledy upravil Dav : 27.09.15 at 07:02
5 komentárov     zbaliť
terezamaria Prečo tá stručnosť v otázke? Snáď jednu vetu s poďakovaním si mohol napísať....
Peggynka Dal nám domácu úlohu,nech sa realizujeme
alaya1 No skor "madarsky chlieb".
Consultix Hlavne ze zadavatel poriadne dal tomu slovencinovi
Peggynka Asi je to tým,že je Čech
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    neviem ktorry typ chces tu je jeden zakladny recept z netu, inac staci pouzit google
    75g hrubej ražnej múky
    75g múky grahamovej
    Asi 350g múky pšeničnej
    2 kl soli
    25g kvasníc
    3 dl vlažnej vody
    kvasnice rozmiešajte vo vlažnej vode. Pridajte ostatné suroviny, zarobte cesto a dôkladne ho prepracujte. Nechajte vykysnúť 1 1 hodiny. Cesto zrazte a vyformujte z nej guľu alebo šišku. Položte ju na plech s papierom na pečenie a nechajte ešte 30min. kysnúť. Plech s chlebom vložte na najspodnejšiu drážku rúry vyhriatej na 250°C. Chlieb sa nepotiera. Znížte teplotu na 190°C a pečte asi 50 minút.

    Doba prípravy je asi 3 hodiny.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stormcatcher Ak je toto recept na madarsky chlieb, tak ho pisal urcite thajec.
    kobolcs to je t.ak ked pyta hlupo. inac ja pouzivam doma(ale poznam min 100 dalsich toto ale nechcel prezradit http://www.mindmegette.hu/hagyomanyos-hazi-kenyer-46990
    (a ani prekladat mi nechcelo ) uzkonecne pisem ak spravny madar bez si sa a dalsich zbytocnosti dnesna barackpalinka mi zachutila
    terezamaria Podarený je ten preklad.....Posledné povstanie trvá 25 až 35 minút pri požiari v rúre :-)))
    Peggynka ani vtipy netreba-rozkošné
    Tibor Bazalik zdravim ,ja nikoho sem nechtel urazit, jako oč je madarsky chleba lepsi nez slovensky, asi sem to spatne napsal tenchleb sem kupoval v Hurbanove tak v Budapesti tak proste sem řek madarsky, dekuji za recepti ale není to ono normalni mouka nedela tu chut a tu vuniZdravim, to asi ono nebude ten chleba jsem jedl jako mali kluk dnes je mi 63 nevim určcite ale grahaova mouka este nebola, tan chleba mají i v Hurbanove atet sem ho jedl v madarsku před 10 roky je to chleba ze lepsi sem nejedl chut a vuni bych poznal mezi 100 chleby a myslim ze to je byly chleba moc dekuji za tento recept ale bohužel to není ono
    pavol54 Maďari pečú chlieb len bielej múky s vysokým obsahom lepku, ale chute sa desaťročím menia a receptúra pre domácu pekárničku nie tá istá ako pre klasickú pec na chlieb
      zbaliť
    20 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Nem tudom
    Consultix Ale v jednom nemenovanom zltocervenom retazci to maju na pulte vedla seba. Ze sa nepobiju
    buchač Aky je rozdiel medzi slovenskym a madarskym chlebom?
    ==============================

    Veľký, obrovský, neskutočný....pochopíš, ak okoštuješ.
    Consultix buchac: To bol pokus o vtip
    Osobne mam rad oboje, podla toho k akemu jedlu...
    Peggynka Maďarský je z bielej múky (taký "nezdravý",veľa lepku)) a má papierovú konzistenciu.Niekto ho má rád,ja radšej hutnejší (chlebová múka,raž a ovsená múka + semiačka).
    Tweety Ten ich biely nemusím ale majú aj tmavý a ten sa dá.
    pavol54 a k tomu bielemu čerstvému chlebu vždy bývali čerstvo upečené klbásy
    Peggynka Klobásky? Tento len s maslom stačí...kdeže tam klobásky http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
    Ing. Ľubomír Janoška :Peggy
    nie klobásy, ale "klbásy" - terminus technicus (= komlóšske, neskôr premenované na čabianske a ešte neskôr na ďulajské)
    Peggynka Aha...a to nie sú klobásy? Lebo ja výraz "klbásy" nepoznám
    pavol54 no peggy tvoja chyba o veľa si prišla pretože tí čo ochutnali to už ani nijak inak nenazvali, lebo by im dali dehonestujúce pomenovanie "že klobása"
    misoft Kolbasy, klobásy, klbásy...... ono ani tak nejde o to, ako sa to volá, ide o receptúru. Pretože klobása, kolbasa, klbása sú nárečové označenie jedného a toho istého mäsového výrobku.
    Takže - Pali - nejde o pomenovanie výrobku, ale určenie receptúry regiónu.

    Veď - z iného súdka - i cestoviny do polievky: rezance, slíže,.... je toho dosť, čo sa všade inak volá, ale je to skoro to isté....

    A že "maďarský" chlieb - neznamená to, že je z Maďarska, ale že receptúra je prevzatá z niektorého maďarského regiónu.
    pavol54 Najlepšie že dedina Kolbasov vieš kde je dúfam môj starší syn už vedel čítať tak som mu to preložil do našej reči že je to Klbásovo mladší hneď zbystril a pozeral von z okna kde majú pohádzané tie klbásy. To jedno ako sa volajú, ale moji známi poznajú klobásy(tie všetky iné) a klbásy( tie našské ako povedal Janoška) inak ani nepovedia
    korela Peggynka, u nás dostať pravý maďarský chlieb v sieti Moja Samoška, dovážajú ho priamo z HU pekárne. Mesto si nepamätám, pýtala som sa. Sú to aj trojkilové guľaté veľké pecne, ten chlieb nie je vôbec papierový. Chuťovo veľmi dobrý. Predáva sa aj polený, resp. rozštvrtený.
    Ža socíku sa tiež chlieb krájal predavačkami od oka na polovice a štvrťky. Každému sa ušla rôzna veľkosť. Sympatické mi prišlo v HU samoobsluhách to, že pokiaľ nešlo o celý chlieb, tak ho najprv odvážili a až potom nablokovali. Spravodlivý prístup.
    lacotinka "" ja výraz "klbásy" nepoznám""

    lebo tvoji neprišli z Komlóša
    Consultix Lubomir: Csabai a Gyulai kolbasz so dve odlisne receptury, viazuce sa na obec Bekescsaba a Gyula. Na pohlad su odlisitelne na zaklade zrnitosti mletia: do Csabai sa melie maso na hrubsie a do Gyulai na mensie. Okrem toho, do Csabai sa nikdy nepridava cierne korenie.
    korela: Nebude to obec Lipot?
    korela áno, mám pocit, že ide o Lipot. tu predávajú najmä malé súkromné obchody také dobré HU šmaky...
    lacotinka recept môže byť tenže / názov iný
    Peggynka To patrí mne?
    lacotinka jo
      zbaliť

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Maďarsko je trošičku väčšie a Topoľčiansky okres.V našom okrese sa nachádza asi 12 pekárni .Každá robí niekoľko druhov chlebu a každý má iný recept.Preto je recept na HU chlieb problém.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Aj tak je nalepsi chynoriansky Dlhan :-)
    220870 Smatanová.
    arizona ta sa na dlhan nechyta,bola dobra na zaciatku
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    búchač - oprav si, správne má byť Fasza, lebo aobyčajné fasa sa číta faša a to je nezmysel. .
    lacotinka az is fasza , mikor Buchy akar magyarul írni

    (de ha Buchy férfi, akkor kollenne írni nem fasza ,de inkáb fasz )

    to zdvojenie fakt neviem či je dobre (lebo je kell a lenne )

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nagyon igazy fasa kenyér...

    Jó étvágyat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.