Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Nemám poruke zákon, ale znie to asi takto - " pokiaľ zamestnávateľ vypláca mzdu vo viacerých termínoch, na hlásenie použije dátum posledného"

Pozri zákon a uisti sa
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

V poučení k prehľadu sa píše: ak vykonávate výplatu alebo pripísanie,poukázanie miezd zamestnancom k dobru vo viacerých výpl. termínoch, uveďte dátum posledného výplatného termínu za príslušné mzdové obdobie.

Takže ja by som dátum písala podľa toho, kedy mi v danom mesiaci skutočne zobral mzdu posledný zamestnanec.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Presne tak a nemusíš ísť ani do zákona
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Jaj super, že ste ma istili. Takže nie je problém, keď preddavky odvediem skôr, ako bude poslednému zamestnancovi vyplatená mzdy. Ozaj a viacerými výplatnými termínami sa myslí, že vyplatím výplaty napr.tak ako ja? Nemusí to byť niekde stanovené? Lebo mi máme výplatný termín neurčený.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

To je ale rozdiel, ak máš výplatný termín určený tak musíš daň odviesť (nemám poruke zákon), ak si dobre pamätám tak do 5 dní po výplatnom termíne - je možné, že sa to zmenilo, my totiž uhrádzame dań skôr, dávno som si to nepreverovala.


Ak termín nemáš určený tak platí predchádzajúci príspevok - dátum poslednej výplaty.

OK
Naposledy upravil Nike : 28.10.04 at 07:26
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Nike, my máme neurčený výplatný termín. Čiže mzda je splatná do konca mesiaca nasledujúceho po vyúčtovanom mesiaci. Inak ja som to doteraz tiež tak robila, že som brala do úvahy dátum, kedy som všetkým poslala cez banku výplaty a nepozerala som sa na tie dve, ktoré som vyplatila napr. o dva týždne cez pokladňu. A inak preddavky odvádzam v deň, keď posielam mzdy na účty, takže ani tam nemám posun.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zrovna dnes som dorobila hlasenia dvoch spolocenstiev a mala som tam dva rozne vykazy. Jedno SVB malo urobene 2 dovp, ktore mali byt ukoncene do 30.9. a druhe SVB malo tiez 2 dovp, ale prace mali byt ukoncene do 4.10. Ani jedno SVB nema urceny pevny vyplatny termin, teda sa riadime tym ze odvadzame najneskor posledny den mesiaca nasledujuceho. Vsetky 4 dohody vsak boli vyplatene 12.10. a aj dan bola zrazena.
Pri prvom SVB som za 9/2004 vypisala udaje pre SP aj DU, avsak pri tom druhom SVB udaje o dani aj do SP poju az za mesiac 10/2004. Ak nezrazim dan hned, tak urcite najneskor do 5 dni.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

OK myslím, že to je dobre. Zajtra pozriem zákon pre istotu.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janca
Zrovna dnes som dorobila hlasenia dvoch spolocenstiev a mala som tam dva rozne vykazy. Jedno SVB malo urobene 2 dovp, ktore mali byt ukoncene do 30.9. a druhe SVB malo tiez 2 dovp, ale prace mali byt ukoncene do 4.10. Ani jedno SVB nema urceny pevny vyplatny termin, teda sa riadime tym ze odvadzame najneskor posledny den mesiaca nasledujuceho. Vsetky 4 dohody vsak boli vyplatene 12.10. a aj dan bola zrazena.
Pri prvom SVB som za 9/2004 vypisala udaje pre SP aj DU, avsak pri tom druhom SVB udaje o dani aj do SP poju az za mesiac 10/2004. Ak nezrazim dan hned, tak urcite najneskor do 5 dni.
Janca, ak vyplatiš mzdu s omeškaním, tak to dávaš do toho mesiaca, v ktorom si tú "omeškanú" mzdu vyplatila a jasné, že aj preddavky odvádzaš až po výplate mzdy a dávaš do toho istého mesiaca ako zrazený preddavok. Takže tvoj prípad je OK. Mne to robí trošku šarapatu (to vyplácanie miezd neskôr - hlavne sa jedná o mojich konateľov, lebo oni bubáky nepotrebujú ), ale zvykla som si na vyplnený prehľad (moja kópia) nalepiť taký pekný farebný papierik, čo sa ktorého mesiaca týka (myslím preddavky) - aby som v budúcnosti, nemusela skúmať, čo to tam za sumy
Pekný deň
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Chcela by som byt na ich mieste aspon rok /... lebo oni bubaky nepotrebuju.../. Sorry stale si nemam kedy pozriet vsunutie z orginal prispevku. Stale tu niekto pise nieco zaujimave.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Prosím, kde nájdem tlačivo Prehľad o zraz.preddavkoch za 1Q2005 ? Mám aj Formik, ale neviem to nájsť. Mohol by sem to tlačivo niekto prilepiť? :-((Ďakujem pekne:-((
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Adam - tieto tlačivá sú na stránke www.finance.gov.sk

aby si nemusel hladat www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr.nsf/0/c456347236026f13c1256e5c00343751/$FILE/Prehlad2004o_zrazenych_preddavkoch.pdf

Ale ty si to chcel pravdepodobne aj vyplniť v PC a to je len vzor v pdf. Ja to používam len na uistenie, že mám O.K. tlačivá.
Naposledy upravil babetka : 26.04.05 at 10:50
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Re:babetka

Ďakujem........:-)

Tlačivo na Hlásenie za 1.Q 2005 je identické s tlačivom na Hlásenie za celý kalendárny rok?
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Nie, treba rozlišovať ročné hlásenie (podáva sa do 31. marca po uplynutí kal. roka) a štvrťročný prehľad (podáva sa do 30 dní po skončení kal. štvrťroka).
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ešte raz ďakujem....
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Rado sa stalo Adam(ka).
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Akurát ma tak napadlo, ze skoncil druhy stvrtrok, takze do 31.07.2005 sa musi zaniest prehlad na danovy urad, suhlasi to???
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Prehľad treba odovzdať do 30.07.2005,ale keďže tento deň pripadne na sobotu, termín na odovzdanie je do 01.08.2005.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Viete mi niekto poradit aky datum mam dat do r.1 zrazene preddavky na daň....atd.: mam tam dat datum zhodny s r.11 odvedene? Lebo mi mame vyplatny termin 28 tak to je pisane na vykazoch, takze az od toho 28 odvadzame vsetky odvody, ale vyplatu davame niekedy uz 12 niekedy 15 ako pride, takze co tam mam dat za datum?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Najskorší dátum by som dala toho 12..teho, 15...teho a najneskorší 5 dní po skutočnej výplate, nakoľko do 5 dní po zrazení musí byť dať odvedená.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať