Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň je podľa mňa nelogické:
do riadku 1 píšem dátum poslednej výplaty, napríklad za mesiac máj je výplata 14.6.2007 - tento dátum patrí do stlpca za máj

ale

do riadku 8 - pri zrážkovej daní píšem tento dátum 14.6.2007 do stlpca za mesiac jún.

Dobre to chápem? Lebo už som 2x opravila Prehľad a vždy zle. Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Cecilia Pozri príspevok
Tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň je podľa mňa nelogické:
do riadku 1 píšem dátum poslednej výplaty, napríklad za mesiac máj je výplata 14.6.2007 - tento dátum patrí do stlpca za máj

ale

do riadku 8 - pri zrážkovej daní píšem tento dátum 14.6.2007 do stlpca za mesiac jún.

Dobre to chápem? Lebo už som 2x opravila Prehľad a vždy zle. Ďakujem

Dobre to chápeš.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

mozno hlupa otazka, ale pokial vo firme nie je ziadny zamestnanec, len konatel na zaklade mandatnej zmluvy, treba posielat prehlad na DU? pretoze na jednom mi povedali tak a na druhom inak. ja by som poslala, kedze ma odmenu, z ktorej sa zraza 19% - to je vlastne zrazkova dan, takze by sa to malo poslat nie?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

korduľa Pozri príspevok
mozno hlupa otazka, ale pokial vo firme nie je ziadny zamestnanec, len konatel na zaklade mandatnej zmluvy, treba posielat prehlad na DU? pretoze na jednom mi povedali tak a na druhom inak. ja by som poslala, kedze ma odmenu, z ktorej sa zraza 19% - to je vlastne zrazkova dan, takze by sa to malo poslat nie?
Podľa mňa áno. Z hľadiska zákona o dani z príjmu ide u takéhoto vzťahu o príjmy zo závislej činnosti podľa §5:

§ 5 Príjmy zo závislej činnosti
1/ Príjmami zo závislej činnosti sú a) príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, ako aj príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania a príjmy plynúce doktorandom z doktorandského štúdia,

a nadväzne §5 písmeno b:

b) príjmy za prácu likvidátorov, prokuristov, nútených správcov, členov družstiev, spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností, a to aj keď nie sú povinní pri výkone práce pre družstvo alebo pre spoločnosť dodržiavať príkazy inej osoby,
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dakujem tiez som to brala podla tohto §, len ma zmiatla slecna /prizvukovala mi to/ na DU
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ahojte, vedel by mi niekto poradit co s tymto...? Mam dovp a vacsinou mal mzdu nad 5000,-Sk a tak som to v prehlade vzdy dala do kolonky preddavkov.Aj program mi to tak urobil. A minuly mesiac mal mzdu 4000,-Sk. Program mi to urobil ako zrazkovu dan...Moze to tak byt, aby mal raz preddavkovu a raz zrazkovu dan ten isty zamestnanec?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- môže.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcem poprosiť o kontrolu:
zrážková daň, zrazená a odvedená 15.8.07 v prehľade 3.Q/07 stl.8,r.8
zrážková dań, zrazená a odvedená 15.10.07 v prehľade 4.Q/07 stl.10,r.8
Mám to správne, rozumiem tomu dobre? Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem poprosiť o kontrolu:
zrážková daň, zrazená a odvedená 15.8.07 v prehľade 3.Q/07 stl.8,r.8
zrážková dań, zrazená a odvedená 15.10.07 v prehľade 4.Q/07 stl.10,r.8
Mám to správne, rozumiem tomu dobre? Ďakujem
Áno zrážková daň sa uvádza v mesiaci kedy bola zrazená a nie za mesiac
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, opäť si chcem overiť, vypisujem prehľad na stránke drsr a v r.8, stl.12, mám vybranú zrážkovú daň 12.12.2007 a vyhadzujeme mi chybu v roku 2007. Predpokladám, že je to u nich malý nedostatok.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, opäť si chcem overiť, vypisujem prehľad na stránke drsr a v r.8, stl.12, mám vybranú zrážkovú daň 12.12.2007 a vyhadzujeme mi chybu v roku 2007. Predpokladám, že je to u nich malý nedostatok.
Ak bola zrazená v decembrovej výplate- v januári, do stl. 12 ju dáš až v januári- teda v prehľade za 1.Q.2008. Ak je to ZD za 11. tak je v stlpci 12. riadku 8 dobre.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem za odpoveď, je to zrážková daň za mzdu 11/07, vyplatenú 12/07.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
seda Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, je to zrážková daň za mzdu 11/07, vyplatenú 12/07.
Tak má byť v stĺpci 12/07.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prosim Vas ked sme omylom odviedli na dani v decembri za november viac ako bola povinnost. Mozeme si o tento rozdiel nasledne znizit niektoru dalsiu uhradu, bez nejakeho pisomneho oboznamenia danoveho uradu?
Dakujem moc!
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Neviete niekto poradit?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tinka111 Pozri príspevok
Prosim Vas ked sme omylom odviedli na dani v decembri za november viac ako bola povinnost. Mozeme si o tento rozdiel nasledne znizit niektoru dalsiu uhradu, bez nejakeho pisomneho oboznamenia danoveho uradu?
Dakujem moc!
Ja myslím, že v tomto prípade áno
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas,
mam jedneho dohodara na prac. cinnost. Pracuje u nas od decembra. Dan je vyberana zrazkou podla §43. V stvrtrocnom prehlade za 4.stvrtrok nebudem tuto zrazku vobec udavat? Pocul som taku vec ze sa to ma pisat az v prehlade 1/4 2008. Vie mi niekto pomoct?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas,
mam jedneho dohodara na prac. cinnost. Pracuje u nas od decembra. Dan je vyberana zrazkou podla §43. V stvrtrocnom prehlade za 4.stvrtrok nebudem tuto zrazku vobec udavat? Pocul som taku vec ze sa to ma pisat az v prehlade 1/4 2008. Vie mi niekto pomoct?
Áno, bude uvedená až v prehľade za 1. kvartál.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas,
mam jedneho dohodara na prac. cinnost. Pracuje u nas od decembra. Dan je vyberana zrazkou podla §43. V stvrtrocnom prehlade za 4.stvrtrok nebudem tuto zrazku vobec udavat? Pocul som taku vec ze sa to ma pisat az v prehlade 1/4 2008. Vie mi niekto pomoct?
Zrážkovú daň uvedieš vtedy , keď naozaj vyplácaš - teda za december zrážaš pravdepodobne v januári /v decembrovej výplate/ - v prehľade uvádzaš za január.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

OK, takze v prehlade za 4.Q zrazky dohodara vobec neuvadzam. Az v 1.Q 2008.
Troska ma zmiatlo v 8.riadku prehladu slovicko "v mesiaci".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať